Interwencja Grabary była kluczowa. Zespół Polaka o krok od mistrzostwa

Kamil Grabara walczy o kolejne powołanie do reprezentacji Polski. Golkiper FC Kopenhaga obronił rzut karny w ważnym starciu z Randers FC (2:0).

Rafał Szymański
Kamil Grabara Getty Images / Lars Ronbog / FrontZoneSport / Na zdjęciu: Kamil Grabara
W 31. kolejce ligi duńskiej zespół FC Kopenhaga grał na terenie Randers FC i był zdecydowanym faworytem. Kwadrans po przerwie goście objęli prowadzenie dzięki bramce Hakona Arnara Haraldssona.

Piłkarze Randers FC wypracowali sobie wyborną okazję w 71. minucie spotkania. Sędzia podyktował "jedenastkę" i Stephen Odey został wyznaczony do strzału. Nigeryjczyk nie zaskoczył Kamila Grabary strzałem w lewy dolny róg. Golkiper wyczuł intencje przeciwnika i popisał się skuteczną interwencją, choć na chwilę wypuścił piłkę z rąk.

Zwycięstwo przyjezdnych przypieczętował Khouma Babacar. W doliczonym czasie gry snajper wykorzystał asystę Williama Bovinga i ustalił rezultat na 2:0.

Drużyna z Kopenhagi zgarnęła komplet punktów i umocniła się na fotelu lidera tabeli. Podopieczni Jessa Thorupa są bardzo blisko kolejnego mistrzostwa.

To był kolejny udany mecz w wykonaniu Grabary. Młody bramkarz w sezonie 2021/22 zanotował już 43 występy na wszystkich frontach i 22 razy nie dał się pokonać. Można spodziewać się, że Czesław Michniewicz powoła 23-latka na czerwcowe spotkania Ligi Narodów. Wszystko wyjaśni się we wtorek (17 maja).

Randers FC - FC Kopenhaga 0:2 (0:0)
0:1 - Hakon Arnar Haraldsson 60'
0:2 - Khouma Babacar 90+2'