Everton skomplikował sobie sprawę. Ścisk w dole tabeli

Przez dużą część meczu Everton musiał radzić sobie w osłabieniu. Drużyna Franka Lamparda ostatecznie przegrała 2:3 z Brentford i wciąż nie jest pewna utrzymania w Premier League.

Rafał Szymański
Piłkarze Evertonu ostatnio nie mają powodów do zadowolenia Getty Images / Jan Kruger / Piłkarze Evertonu ostatnio nie mają powodów do zadowolenia
"The Toffees" ruszyli do ataku od początku spotkania. W 10. minucie gry Richarlison uderzył w kierunku bramki, Dominic Calvert-Lewin jeszcze musnął piłkę i pokonał bramkarza gości.

Osiem minuty później fatalny błąd popełnił Jarrad Branthwaite, który sfaulował wychodzącego na wolne pole Ivana Toneya. Sędzia wycenił to przewinienie na czerwoną kartkę.

Kolejny błąd popełnił Seamus Coleman. Po dośrodkowaniu z prawej strony piłka odbiła się od głowy kapitana i wpadła do siatki. W końcówce pierwszej części gry Richarlison wykorzystał rzut karny, dzięki temu Everton wrócił na prowadzenie.

Druga połowa należała jednak do zespołu Thomasa Franka. W 62. minucie Christian Eriksen zagrał z rzutu rożnego do Yoane'a Wissy, a ten sprytnym strzałem głową skierował piłkę do siatki.

Po chwili było już 3:2 dla przyjezdnych. Christian Norgaard precyzyjnie dośrodkował na głowę Rico Henry'ego, trafienie Anglika było ozdobą meczu.

Salomon Rondon nie zagrzał długo miejsca na boisku. W 84. minucie napastnik pojawił się na placu gry i kilkadziesiąt sekund później został ukarany czerwonym kartonikiem za brutalny faul.

Brentford wskoczyło na 11. pozycję w tabeli Premier League. Po bolesnej porażce Everton znajduje się na 16. miejscu i ma dwa oczka przewagi nad strefą spadkową.

Everton - Brentford FC 2:3 (2:1) 1:0 - Dominic Calvert-Lewin 10' 1:1 - Seamus Coleman 37' 2:1 - Richarlison (k.) 45+2' 2:2 - Yoane Wissa 62' 2:3 - Rico Henry 64'