Buksa kontynuuje niesamowitą serię. Rekord! [WIDEO]

Bramka piątym meczu z rzędu. Adam Buksa jest w wybornej formie i udowodnił to w spotkaniu New England Revolution z Atlantą United (2:2).

Rafał Szymański
bramka Adama Buksy Twitter / New England Revolution / Na zdjęciu: bramka Adama Buksy
Początek meczu ułożył się po myśli fanów Atlanty United. Po kwadransie gry Thiago Almada rozpoczął strzelanie na Mercedes Benz-Stadium. Radość miejscowych nie trwała jednak długo.

W 30. minucie duet Carles Gil - Adam Buksa rozmontował defensywę Atlanty. Hiszpan uruchomił podaniem napastnika, który ruszył lewą stroną boiska, dopadł do piłki, a następnie strzelił między nogami Bobby'ego Shuttlewortha. Golkiper był po prostu bezradny.

Drugą bramkę dorzucił w 55. minucie. Buksa świetnie opanował piłkę w polu karnym i uderzył pod poprzeczkę. Luiz Araujo wyrównał na 2:2.

Kadrowicz się nie zatrzymuje. Buksa jest piątym zawodnikiem w historii New England Revolution, który strzelił przynajmniej jednego gola w pięciu meczach z rzędu w sezonie zasadniczym Major Soccer League. 25-latek Gustavo Bou, Clinta Dempseya, Taylora Twellmana i Wolde'a Harrisa.

Snajper w międzyczasie ustrzelił jeszcze dublet w US Open Cup (więcej TUTAJ). Niedawno Michniewicz poleciał do Stanów Zjednoczonych i spotkał się między innymi z Buksą. Wydaje się, że zawodnik New England Revolution jest pewniakiem, jeśli chodzi o powołania na czerwcowe starcia Ligi Narodów.

Atlanta United - New England Revolution 2:2 (1:1)
1:0 - Thiago Almada 15'
1:1 - Adam Buksa 30'
1:2 - Adam Buksa 55'
2:2 - Luiz Araujo 63'

Oficjalnie. Katastrofa Wisły Kraków stała się faktem!