Legenda angielskiej piłki w finale barażów o Premier League!

Ogromne emocje w rewanżowym półfinale barażu o Premier League! Nottingham Forest wygrało konkurs rzutów karnych z Sheffield United i zameldowało się w ostatecznej rozgrywce.

Szymon Mierzyński
Radość piłkarzy Nottingham Forest Getty Images / Mike Egerton/PA Images / Radość piłkarzy Nottingham Forest
Gospodarze byli w lepszym położeniu, bo wcześniej zwyciężyli na wyjeździe 2:1, w dodatku w pierwszej połowie objęli prowadzenie po zabójczej kontrze i mocnym uderzeniu Brennana Johnsona.

Mecz na The City Ground Stadium miał jednak dwa oblicza i po przerwie zobaczyliśmy przebudzenie "Szabli". Drużyna Paula Heckingbottoma dwukrotnie zaskoczyła miejscowych akcjami prawą stroną boiska. Po dograniach z tego sektora najpierw wyrównał Morgan Gibbs-White, a potem gola zdobył John Fleck i w dwumeczu zrobiło się 3:3, co oznaczało dogrywkę.

W niej gole nie padły, więc decydujące były rzuty karne, w których zawodnicy Nottingham pokazali zdecydowanie więcej zimnej krwi. Poza tym doskonale bronił ich bramkarz Brice Samba, który zatrzymał aż trzy uderzenia rywali. Dlatego miejscowym nie zaszkodziło pudło Joe Lolleya, wygrali 3:2 i zameldowali się w finale barażu o awans do Premier League.

Decydującą rozgrywkę zaplanowano 29 maja na Wembley, a drugim uczestnikiem będzie Huddersfield Town, które wyeliminowało Luton Town.

Gdyby Nottingham wywalczyło awans, byłby to dla tego klubu powrót do Premier League po 23 latach nieobecności. Forest ma piękną kartę historyczną. To były mistrz Anglii (z roku 1978), a także dwukrotny triumfator Pucharu Europy Mistrzów Krajowych (dzisiejszej Ligi Mistrzów). Po to trofeum sięgał w latach 1979 oraz 1980.

Nottingham Forest - Sheffield United 1:2 (1:0, 1:2, 1:2), rzuty karne 3:2
1:0 - Brennan Johnson 19'
1:1 - Morgan Gibbs-White 47'
1:2 - John Fleck 75'
pierwszy mecz: 2:1, awans: Nottingham Forest