Gigantyczne pieniądze. Tyle zarobili agenci w polskiej ekstraklasie

Polski Związek Piłki Nożnej zaprezentował raport, w którym zawarte zostało łączne wynagrodzenie pośredników transakcyjnych wypłacone przez polskie kluby od 1 kwietnia 2021 roku do 31 marca 2022 roku. W ruch poszła wielka kasa.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
piłkarze Pogoni Szczecin Newspix / JAKUB PIASECKI / Na zdjęciu: piłkarze Pogoni Szczecin
Z raportu wynika, że w ręce piłkarskich agentów powędrowało od polskich klubów aż... 43 mln zł! Blisko 40 mln zł dotyczy klubów występujących w PKO Ekstraklasie. Największe wydatki poniosła Pogoń Szczecin (blisko 9,5 mln).

Na drugim miejscu znalazł się Śląsk Wrocław (ok. 5,5 mln), a trzecią lokatę zajął nowy mistrz Polski Lech Poznań (prawie 5,2 mln).

Najbardziej oszczędnie do tego tematu podeszła bez wątpienia Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Ten klub wydał... niespełna 15 tys. zł. To ewenement. Żaden inny zespół nie wypłacił pośrednikom tak mało. Nawet pierwszoligowcy byli bardziej rozrzutni!

Jeżeli chodzi o Fortuna 1. Ligę, to w tym przypadku najwięcej agentom wypłaciło Zagłębie Sosnowiec (489 tys.). Podbeskidzie Bielsko-Biała przeznaczyło na nich 409 tys. Najmniej na ten cel wyłożył GKS 1962 Jastrzębie - prawie 18,5 tys.

Godnym uwagi jest fakt, że w porównaniu do wcześniejszego raportu, suma przeznaczona na pośredników uległa wzrostowi o przeszło 2 mln zł.

Czytaj także:
Zmiany w Benfice. Ćwierćfinalista Ligi Mistrzów przedstawił trenera
Co ze zdrowiem Grzegorza Krychowiaka? Rzecznik kadry zabrał głos

ZOBACZ WIDEO: Ustalono strategię transferową. "Bardzo ważne rozmowy z Lewandowskim"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×