Ważna wygrana na Camp Nou półfinalisty Ligi Mistrzów. Atletico Madryt z brązem

Zakończył się sezon w La Liga. W ostatnim spotkaniu prawo gry w europejskich pucharach zapewnił sobie Villarreal. Na 3. miejscu rozgrywki zakończył, ustępujący mistrz, Atletico Madryt.

Michał Piegza
piłkarze Villarreal FC PAP/EPA / Quique Garcia / Na zdjęciu: piłkarze Villarreal FC
Ostatni akord w La Liga miał rozstrzygnąć niewiadome związane z poszczególnymi pozycjami w górze tabeli.

3. miejsce starało się utrzymać Altetico, o podium marzyła Sevilla. Z kolei półfinalistę Ligi Mistrzów Villarreal czekało trudne zadanie, mecz z Barceloną. Gracze Żółtej Łodzi Podwodnej musieli bronić 7. pozycji dającej prawo gry w eliminacjach do Ligi Konferencji. Nadzieje na potknięcie Villarrealu miał Athletic Bilbao.

Gracze Żółtej Łodzi Podwodnej w 1. połowie meczu na Camp Nou nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Atakowali gospodarze, ale godne uwagi były jedynie strzały Sergiego Busquetsa i Ferrana Torresa.

Cztery minuty przed przerwą goście skontrowali Barcelonę. Dani Parejo zagrał do Alfonso Pedrazy, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Marca-Andre ter Stegena. Na pozostałych dwóch stadionach w pierwszej połowie bramki nie padły.

Po zmianie stron Barcelona cały czas starała się atakować, ale były to próby bez większego przekonania. W 55. minucie goście zdobyli drugą bramkę. Adama Traore zachował się tragicznie we własnym polu karnym. Zawodnik wyłożył piłkę Moi Gomezowi, a ten bez zastanowienia huknął pod poprzeczkę.

Gospodarze szukali kontaktowej bramki, jednak cały czas nie grali zbyt przekonywująco. W 74. minucie do siatki gości trafił Frenkie de Jong, jednak wcześniej na spalonym był Ansu Fati. Lepszej okazji, myśląca już o wakacjach, Barcelona sobie nie stworzyła.

Trzy punkty dały graczom Villarrealowi 7. miejsce i prawo gry w eliminacjach do Ligi Konferencji. Piłkarze Athletiku Bilbao przegrali w Sewilli, znaleźli się poza strefą pucharową.

W San Sebastian wygrał ustępujący mistrz. Atletico zwyciężyło 2:1 i zakończyło sezon na 3. miejscu.

FC Barcelona - Villarreal CF 0:2 (0:1)
0:1 - Alfonso Pedraza 41'
0:2 - Moi Gomez 55'

FC Barcelona: Marc-A. ter Stegen - Dani Alves (81' Oscar Mingueza), Clement Lenglet, Ronald Araujo, Jordi Alba - Frenkie de Jong, Sergio Busquets, Gavi (71' Riqui Puig) - Adama Traore (56' Ousmane Dembele), Pierre-E. Aubameyang (56' Ansu Fati), Ferran Torres (71' Memphis Depay).

Villarreal CF: Geronimo Rulli - Mario Gaspar (67' Nicolas Jackson), Raul Albiol, Pau Torres, Alfonso Pedraza (82' Ruben Pena) - Manu Trigueros (67' Serge Aurier), Etienne Capoue, Dani Parejo, Moi Gomez (82' Samuel Chukwueze) - Giovani Lo Celso, Paco Alcacer (67' Pervis Estupinan).

Żółte kartki: Gavi, Busquets, Alba (Barcelona) oraz Parejo (Villarreal).

Sędzia: Jose Munuera.