Poznaliśmy mistrza Anglii!

To był prawdziwy thriller! Manchester City był już w piekle, ale podniósł się, strzelił trzy gole w pięć minut i został mistrzem Anglii!

Rafał Sierhej
Pep Guardiola po zdobyciu mistrzostwa Anglii PAP/EPA / ANDREW YATES / Na zdjęciu: Pep Guardiola po zdobyciu mistrzostwa Anglii
Mecz od początku nie był wolny od podtekstów. Główny stworzył się oczywiście wokół osoby menadżera Aston Villi Stevena Gerrarda. Szkoleniowcowi gości jako byłemu zawodnikowi Liverpoolu z pewnością bardzo zależało na zwycięstwie swoich zawodników, niezależnie od wyniku w równoległym meczu "The Reds".

Pep Guardiola z kolei walczył o swój już czwarty tytuł mistrza Anglii i osłodzenie sezonu po odpadnięciu z rozgrywek Ligi Mistrzów na etapie półfinału.

Pierwsza połowa raczej nikogo nie zachwyciła. Spodziewaliśmy się szturmu gospodarzy od pierwszego gwizdka sędziego. Nic takiego nie miało jednak miejsca. Większość akcji budowana była spokojnie i z pomyślunkiem.

Obie drużyny miały po kilka przyzwoitych sytuacji, ale tylko te, które wykreowała sobie ekipa Gerrarda można nazwać stuprocentowymi. Jedną z nich wykorzystał wahadłowy reprezentacji Polski. Matty Cash z bliska pokonał głową Edersona wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.

Druga połowa wynagrodziła jednak wszystko. Znów strzelanie rozpoczęli goście. Gola na 0:2 strzelił Philipe Coutinho. Mogło się wydawać, że City jest już pogrzebane. Nic z tych rzeczy.

Zmiany Pepa Guardioli w tym meczu były doskonałe. Dwie bramki strzelił wprowadzony z ławki Ilkay Gundogan, asysty zanotowali z kolei rezerwowi w tym spotkaniu Rahem Sterling oraz Oleksandr Zinchenko. City odrobiło dwubramkową stratę w zaledwie pięć minut.

Pierwszą bramkę strzelili w 76 minucie, trzecią w 81. Kibicom City na pewno przypomniał się legendarny gol Kuna Aguero, który dawał mistrzostwo kilka lat wcześniej. Steven Gerrard zrobił co mógł dla Liverpoolu, ale City pokazało, kto był najlepszy w Anglii w tym sezonie.

Manchester City - Aston Villa 3:2 (0:1)
0:1 Matty Cash 37'
0:2 Philipe Coutinho 69'
1:2 Ilkay Gundogan 76'