Co za historia! TME SMS Łódź mistrzem Polski!

Na kolejkę przed końcem sezonu Ekstraligi piłkarek poznaliśmy już właściwie wszystkie rozstrzygnięcia. Pierwszy w historii klubu tytuł mistrzyń Polski wywalczyły piłkarki TME SMS-u Łódź po pokonaniu w Krakowie AZS-u Uniwersytetu Jagiellońskiego 2:1.

Krzysztof Sędzicki
piłkarki TME SMS Łódź WP SportoweFakty / Krzysztof Sędzicki / Na zdjęciu: piłkarki TME SMS Łódź
Zespół trenera Marka Chojnackiego objął prowadzenie już w piątej minucie po pięknej dwójkowej akcji Dominiki Kopińskiej i Anny Rędzi zakończonej golem tej drugiej. Jednak po piętnastu minutach błąd łódzkiej defensywy wykorzystała Katarzyna Daleszczyk i wyrównała stan spotkania. Wynik meczu w 60. minucie ustaliła Kopińska przepięknym uderzeniem z dystansu lewą nogą.

W ten sposób TME SMS Łódź zapewnił sobie mistrzostwo kraju. To największy sukces w 20-letniej historii klubu, który od kilku lat prowadzi również sekcję piłkarstwa kobiecego. Po ubiegłorocznym wicemistrzostwie kraju teraz piłkarki z Miasta Włókniarzy nie miały sobie równych w Ekstralidze.

Srebrne medale zapewniły sobie zawodniczki Górnika Łęczna, które pokonały u siebie Czarnych Antrans Sosnowiec 3:0. Do przerwy na Lubelszczyźnie bramki nie padły, ale po niej do siatki ustępujących mistrzyń kraju trafiły Klaudia Lefeld, Oliwia Rapacka i Roksana Ratajczyk.

Rozstrzygnięta jest też kwestia spadku i utrzymania w elicie. Na dwóch ostatnich miejscach znaleźli się obaj beniaminkowie - Rekord Bielsko-Biała, który na pożegnanie wygrał w Katowicach z GKS-em 1:0 oraz Tarnovia, która w bezpośrednim starciu o miejsce w Ekstralidze przegrała na wyjeździe z Olimpią Szczecin 1:3. Piłkarki z Pomorza Zachodniego na kolejkę przed końcem sezonu mają cztery oczka przewagi nad strefą spadkową.

W pozostałych meczach pewną wygraną nad Sportisem KKP Bydgoszcz odniósł Śląsk Wrocław, a Medyk Polomarket Konin wygrał w Gdańsku z AP Lotosem 1:0.