Niespodzianka w Pucharze Polski. Sensacyjny finalista

Poznaliśmy drużyny, które 26 maja w Puławach powalczą o Puchar Polski kobiet. W jednym z półfinałów odnotowaliśmy sensację. Śląsk Wrocław pokonał w Łodzi lidera Ekstraligi, TME SMS 1:0 po bramce Aleksandry Dudziak z rzutu karnego.

Krzysztof Sędzicki
mecz TME SMS Łódź - Śląsk Wrocław Twitter / WKS Śląsk Wrocław Piłka Nożna Kobiet / Na zdjęciu: mecz TME SMS Łódź - Śląsk Wrocław
Jako pierwsze miejsce w wielkim finale zapewniły sobie broniące trofeum piłkarki Czarnych Antrans Sosnowiec, które pewnie pokonały u siebie Medyka Polomarket Konin 3:0. Wynik otworzyła już w ósmej minucie Kornelia Grosicka, a po przerwie po golu dołożyły jeszcze Zofia Buszewska i Martyna Wiankowska.

Dla piłkarek z Sosnowca będzie to piąty finał Pucharu Polski z rzędu i szansa na trzynasty triumf w historii. Przed rokiem w Warszawie Czarne pokonały TME SMS Łódź i po blisko dwudziestu latach przywiozły trofeum do domu.

W tym roku mogło dojść do powtórki finału sprzed roku, bo drużyna z Łodzi w drugim półfinale mierzyła się ze Śląskiem Wrocław. Ekipa Marka Chojnackiego przez całe spotkanie przeważała - dwa razy piłka odbiła się od słupka bramki Anny Bocian i dwukrotnie też wpadała do niej, ale za pierwszym razem po spalonym, a za drugim po faulu, więc nie zostały uznane.

Sytuacje te zemściły się pod sam koniec gry, gdy zawodniczki z Dolnego Śląska wywalczyły rzut karny, a na bramkę zamieniła go Aleksandra Dudziak i to zielono-biało-czerwone niespodziewanie wywalczyły awans do finału pierwszy raz w historii, odkąd drużyna występuje pod nazwą WKS Śląsk Wrocław. Jest on kontynuatorem klubu o nazwie AZS Wrocław, który w swoim dorobku ma już cztery krajowe trofea, a ostatni raz w finale zagrał w 2014 roku.

Tegoroczny finał Pucharu Polski odbędzie się w czwartek 26 maja o 17:30 na Stadionie MOSiR w Puławach.