Wiemy, kiedy wróci Ekstraklasa. Liga opublikowała ramowy terminarz

Ekstraklasa SA opublikowała ramowy terminarz na najbliższy sezon. Rozgrywki o mistrzostwo Polski rozpoczną się w połowie lipca.

Tomasz Chabiniak
Tomasz Chabiniak
piłkarze Lecha Poznań Materiały prasowe / Na zdjęciu: piłkarze Lecha Poznań
Dopiero co zakończył się sezon PKO Ekstraklasy, a władze ligi już muszą myśleć o kolejnym. Opublikowano ramowy terminarz nadchodzących rozgrywek. Ponownie o mistrzostwo Polski powalczy osiemnaście zespołów. Tytułu będzie bronić poznański Lech.

Runda jesienna rozpocznie się w 16-17 lipca, a zakończy 12-13 listopada. Tydzień po rozegraniu siedemnastej kolejki rozpoczną się mistrzostwa świata w Katarze. Po raz pierwszy odbędą się one w takim terminie, wymuszającym na ligach przerwanie gry.

Na boiska polscy ligowcy powrócą 28-29 stycznia. Z uwagi na zmiany w futbolowym kalendarzu, runda wiosenna zakończy się tydzień później niż zwykle, czyli 27-28 maja. Jak potwierdził Marcin Stefański, dyrektor operacyjny Ekstraklasy SA, wszystkie serie gier będą miały miejsce w weekend.

Dodał także, że w środku tygodni wolnych od terminów FIFA i UEFA będą rozgrywane spotkania Fortuna Pucharu Polski. Przypomnijmy, że finał tych rozgrywek przewidziano jak zwykle na 2 maja.

Zobacz też:
Powrót gwiazdy przeszkodzi Zalewskiemu? "Jego przyszłość jest gdzie indziej"
Znamy sędziów na półfinały barażów o awans do PKO Ekstraklasy i Fortuna I ligi

ZOBACZ WIDEO: Wiemy, kiedy Lewandowski chce odejść z Bayernu i dlaczego
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×