"Najcudowniejsze emocje". Nicola Zalewski skomentował triumf w LKE

AS Roma zwyciężyła w pierwszej edycji Ligi Konferencji Europy. Swój udział w tym sukcesie miał Nicola Zalewski. - Wiedzieliśmy, że możemy to wygrać - przyznał po meczu reprezentant Polski w rozmowie z Viaplay.

Krzysztof Kaczmarczyk
Nicola Zalewski Twitter / oficjalny profil Viaplay / Na zdjęciu: Nicola Zalewski
To była piękna noc dla Nicoli Zalewskiego. 20-letni reprezentant naszego kraju mógł się cieszyć ze swojego pierwszego trofeum w karierze. Jego AS Roma pokonała Feyenoord Rotterdam 1:0.

Finał Ligi Konferencji Europy odbył się w Tiranie, a decydująca bramka padła w 32. minucie - zdobył ją Nicolo Zaniolo.

Zalewski spotkanie rozpoczął w wyjściowym składzie. Rozegrał bardzo pozytywną pierwszą połowę. Po zmianie stron nieco zgasł, a w 66. minucie Jose Mourinho zdecydował się ściągnąć go z boiska.

Po końcowym gwizdku wahadłowy nie krył wielkiej radości. - Przyjechaliśmy tutaj żeby wygrać ten mecz i wiedzieliśmy, że możemy go wygrać. Zrobiliśmy to co kazał trener i teraz się cieszymy - przyznał w rozmowie przed kamerami Viaplay.

- To najcudowniejsze moje emocje, bo pierwszy rok gram w pierwszym zespole i pierwszy puchar. Bardzo się cieszę, a teraz skupiam się na reprezentacji - dodał.

Zalewski już wcześniej mówił, że gra w kadrze Polski jest dla niego bardzo istotna. Szczególnie ważne będą kolejne miesiące, w których chce zrobić kolejny ważny krok w karierze i wywalczyć sobie miejsce na wyjazd na mistrzostwa świata w Katarze.