Hit rozczarował - relacja z meczu Zawisza Bydgoszcz - Górnik Polkowice

Po dość słabym spotkaniu Zawisza Bydgoszcz podzielił się punktami z Górnikiem Polkowice. Z remisu na konferencji prasowej bardziej cieszył się trener gości Dominik Nowak.

Adrian Dudkiewicz

Piłkarski hit grupy zachodniej II ligi rozczarował. I to w głównej mierze przez słabo dysponowanych piłkarzy Zawiszy, którzy do 70. minuty na boisku poruszali się jak przysłowiowe muchy w smole. Polkowiczanie dość długo musieli studiować grę bydgoszczan, bowiem w pierwszej połowie już na wysokości 20-30 metrów skutecznie rozbijali ataki podopiecznych Mariusza Kurasa. Mogli dzięki temu też konstruować szybkie akcje ofensywne. Tak też było w 42. minucie, kiedy w sytuacji sam na sam z Witanem znalazł się Zbigniew Grzybowski. Doświadczony napastnik nie zmarnował wybornej okazji.

W kilka chwil po rozpoczęciu drugiej połowy mogło być po meczu, gdyby kolejną stuprocentową sytuację wykorzystał Sierpina. Pomocnik Górnika przegrał jednak pojedynek sam na sam z Andrzejem Witanem. - Przyjechaliśmy tu po zwycięstwo. Dlatego przed tym spotkaniem długo rozmawiałem z zawodnikami o mocnych stronach Zawiszy, takich jak chociażby gra skrzydłami. Gdyby Łukasz wykorzystał swoją życiówkę, trzy punkty pojechałaby do Polkowic - przekonywał po meczu opiekun Górnika Dominik Nowak.

Niewykorzystana okazja zemściła się kilkanaście minut później. Wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Jacek Magdziński wykorzystał idealne dośrodkowanie od Lilo i strzałem z najbliższej odległości nie dał żadnych szans Szymańskiemu. Od tego momentu bydgoszczanie nie schodzili już z połowy gości. Kolejne doskonałe sytuacje mieli Maziarz i Magdziński, ale z tych pojedynków obronną ręką wyszedł bramkarz Górnika.

- W końcówce w naszej grze zabrakło trochę koncentracji, bo oddaliśmy Zawiszy inicjatywę. Mimo to cieszę się z remisu, i z dobrej postawy całego zespołu. Zwłaszcza w obronie, gdzie graliśmy bardzo konsekwentnie. Przecież do tej pory bydgoszczanie u siebie nie stracili punktów - dodał Nowak.

- My też mieliśmy kilka swoich okazji. Szczególnie na początku pierwszej połowy, kiedy w dobrym miejscu znalazł się Rafał Piętka. Zabrakło może mu pół kroku, aby wepchnąć piłkę do bramki. Dostaliśmy gola do szatni, co na pewno podłamało chłopaków. Gdyby Sierpina wygrał pojedynek z Witanem, byłoby już pozamiatane. Dlatego moim zawodnikom należą się duże brawa, szczególnie za drugą połowę - stwierdził Mariusz Kuras.

Przy okazji spotkania z Górnikiem po raz kolejny swój sprzeciw wobec obecnych władz klubu wyrazili kibice Zawiszy. W połowie drugiej części wymachiwali białymi chusteczkami w stronę prezesa Michała Glińskiego. Zapowiedzieli też marsz pod Ratusz, który od lipca w spółce posiada większość udziałów.

Zawisza Bydgoszcz - Górnik Polkowice 1:1 (0:1)
0:1 - Grzybowski 42'
1:1 - Magdziński 74'

Zawisza Bydgoszcz:
Witan - Łukaszewski, Dąbrowski, Midzierski, Warczachowski, Piętka (68' Szal), Szczepan, Lilo, Tarnowski, Bajera (74' Magdziński), Maziarz (87' Kozłowski).

Górnik Polkowice: Szymański - D.Wacławczyk, Koziara, Mróz, Salamoński, Smoliński, Soboń (80' Kojder), Sierpina (86' Kaźmierczak), K.Wacławczyk, Żmudziński (76' Ałdaś), Grzybowski.

Żółta kartka: Piętka (Zawisza).

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Widzów: 4000.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!