KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

To już niemal pewne. Wiadomo, co z ligą ukraińską

Był plan, żeby rozgrywki ukraińskiej ekstraklasy piłkarskiej przenieść do Polski albo Turcji, ale najprawdopodobniej Ukraińcy wybiorą inne rozwiązanie. Zarekomendował je władzom rozgrywek sam prezydent Wołodymyr Zełenski.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
piłkarze Szachtara Donieck WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: piłkarze Szachtara Donieck
Ze względu na toczącą się od ponad trzech miesięcy wojnę w Ukrainie (wywołaną przez Rosję z rozkazu Władimira Putina), sezon 2021/2022 w lidze ukraińskiej został przedwcześnie zakończony.

Mimo że na razie nie ma przesłanek, które wskazywałby na szybkie zakończenie wojny, od kilku tygodni trwały debaty, co z kolejnymi rozgrywkami ekstraklasy ukraińskiej. Dziennikarze informowali, że bardzo poważnie brany był pod uwagę start nowego sezonu w Polsce albo Turcji.

Ostatecznie najprawdopodobniej zdecydowano się na inny wariant, który władzom rozgrywek miał zlecić sam Wołodymyr Zełenski - poinformował portal football24.ua.

I tak nowy sezon ukraińskiej ekstraklasy ma rozpocząć się w Ukrainie. Rozważane są dwa warianty - albo wszystkie drużyny będą grały w Kijowie (gdzie obecnie jest najbezpieczniej) albo w kilku miastach zachodniej Ukrainy (Lwów, Tarnopol, Czerniowce, Łuck).

Przygotowywany jest już specjalny plan bezpieczeństwa na rozgrywki. Przede wszystkim mecze mają odbywać się bez udziału kibiców. W przypadku alarmu bombowego piłkarze mają natychmiast opuścić murawę i udać się do szatni. Jeśli alarm będzie utrzymywał się przez dłuższy czas, mecze mają być dokańczane następnego dnia.

Sezon rozpocznie się albo pod koniec lipca albo na początku sierpnia.

Czytaj także:
Ukraiński rząd zmienił reguły. Ważne pozwolenie
Ukraińscy piłkarze będą zdziwieni. Wiadomo, co szykują szkoccy kibice

ZOBACZ WIDEO: Glik jak Robocop. Wrócił szybciej i gra o kolejny awans
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×