KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Ukraiński rząd zmienił reguły. Ważne pozwolenie

Z powodu trwającej wojny tylko nieliczni sportowcy otrzymywali zgodę na opuszczenie Ukrainy. Politycy jednak zdecydowali się na zmianę kluczowych przepisów.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
piłkarze reprezentacji Ukrainy TVN Agency / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Ukrainy
Nadal nie widać końca wojny w Ukrainie, którą rozpętała Rosja. W niektórych częściach kraju jednak zrobiło się znacznie spokojniej, niż na początku strasznego konfliktu. To z kolei sprawia, że w pewnych kwestiach życie przynajmniej częściowo wraca do normalności.

W ukraińskich mediach tym razem głośno jest o decyzji polityków. Do tej pory wszyscy mężczyźni w wieku 18-60 lat mieli zakaz opuszczania kraju, bo w każdej chwili mogli być potrzebni do obrony ojczyzny. Z tego powodu cierpieli m.in. sportowcy, którzy nie mogli startować w międzynarodowych zawodach.

Gabinet Ministrów podjął decyzję, że sportowcy i trenerzy, biorący udział lub przygotowujący się do międzynarodowych zawodów, mogą opuścić Ukrainę. Poza granicami ojczyzny mogą jednak przebywać tylko przez 30 dni.

Zmiana przepisów jest niezwykle istotna m.in. w kwestii nadchodzących europejskich pucharów. Drużyny piłkarskie teraz bez problemów będą mogły przystąpić do zawodów, co przy obowiązujących wcześniej przepisach mogłoby rodzić komplikacje.

Wcześniej ukraiński rząd tylko w pojedynczych przypadkach zgadzał się na wyjazd sportowca. Wyjątek zrobiono w przypadku Ołeksandra Usyka, który wyjechał kilka tygodni temu, bo przygotowuje się do hitowej walki z Anthonym Joshuą.

"Nie sprzedajemy swojej ziemi i ludzi. Sorry". Ukrainiec odpowiedział politykom >>

Wstrząsająca relacja piłkarza. "Trzymali ją w celi jak złodzieja" >>

ZOBACZ WIDEO: Jak czytać grę Bayernu? Wiemy, o co chodzi prezesom mistrza Niemiec
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×