Liga Narodów: dublet na wagę pozycji lidera. Ważna wygrana Finlandii

Nowy lider w grupie 3. dywizji B Ligi Narodów. Została nim reprezentacja Finlandii, która odniosła we wtorkowy wieczór bardzo ważne zwycięstwo.

Szymon Mierzyński
reprezentacja Finlandii PAP/EPA / MAURI RATILAINEN / Na zdjęciu: reprezentacja Finlandii
Uczestnik Euro 2020 pokonał u siebie Czarnogórę 2:0, a obie bramki po bardzo ładnych akcjach zdobył Joel Pohjanpalo.

Snajper Finów otworzył wynik w 31. minucie, dokładając tylko nogę po doskonałym dograniu Teemu Pukkiego. Podwyższył go natomiast już siedem minut później, gdy zamknął dośrodkowanie Lucasa Lingmana.

Podopieczni Markku Kanervy wygrali pierwsze spotkanie w trwającej edycji Ligi Narodów i awansowali na 1. miejsce w tabeli grupy 3. dywizji B.

W drugim wtorkowym meczu Bośnia i Hercegowina gra z Rumunią, która jako jedyna ma póki co zerowy dorobek.

Finlandia - Czarnogóra 2:0 (2:0)
1:0 - Joel Pohjanpalo 31'
2:0 - Joel Pohjanpalo 38'

Robert Ivanov (Warta Poznań) spędził na boisku 90 minut, zaś Albin Granlund (Stal Mielec) grał do 79. minuty.