Fantastyczny gol. Polacy zaskoczyli w meczu z Niemcami

Dużych emocji dostarczył mecz kończący eliminacje mistrzostw Europy do lat 21, w którym Polska mierzyła się z Niemcami. W pierwszej połowie Biało-Czerwoni popisali się efektowną akcją, którą golem zwieńczył Bartosz Białek.

Mateusz Kozanecki
Gol Bartosza Białka Twitter / TVP Sport / Gol Bartosza Białka
Dla Polaków to był mecz o być albo nie być na Euro U21. Aby zająć drugie miejsce w grupie, Biało-Czerwoni potrzebowali zwycięstwa w meczu z Niemcami.

Trudno było bowiem przewidywać, aby reprezentacja Izraela straciła punkty w starciu z San Marino.

Spotkanie lepiej zaczęło się dla gości. W 25. minucie fatalny błąd popełnił Ariel Mosór, który źle obliczył tor lotu piłki. Wykorzystał to Youssoufa Moukoko i otworzył wynik spotkania.

Polacy ruszyli do ataku, aby doprowadzić do wyrównania. Dopięli swego w 34. minucie. Dokładnym dośrodkowaniem popisał się Kacper Kozłowski.

Bartosz Białek wygrał walkę w powietrzu w polu karnym i głową skierował piłkę do siatki. Taki wynik nie gwarantował jednak upragnionego awansu na mistrzostwa Europy. Ostatecznie przegrali 1:2.