Liga Narodów: Turcja z workiem bramek

Turcja w świetnej formie strzeleckiej na starcie Ligi Narodów. Tym razem wygrała z Litwą, wbijając jej pół tuzina bramek.

Szymon Mierzyński
piłkarze reprezentacji Turcji Getty Images / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Turcji
Podopieczni Stefana Kuntza zwyciężyli na wyjeździe aż 6:0. To dla nich drugi triumf w trwającej edycji, dzięki czemu umocnili się na 1. miejscu w tabeli grupy 1. dywizji C.

W ekipie litewskiej 45 minut spędził na boisku Fiodor Cernych. Piłkarz Jagiellonii Białystok grał od początku drugiej połowy.

Turcy nie mają zbyt wielkich wyzwań, bo poza wtorkowymi przeciwnikami, walczą jeszcze z Luksemburgiem oraz Wyspami Owczymi. Wydają się więc murowanymi faworytami do awansu do dywizji B.

O przejście do dywizji A bije się natomiast Bośnia i Hercegowina, która pokonała Rumunię 1:0. W ekipie gości zmiennikiem był Sergiu Hanca. Zawodnik Cracovii wszedł na boisko w 81. minucie.

Bośnia i Hercegowina - Rumunia 1:0 (0:0) 1:0 - Smail Prevljak 68'