Niedoszli uczestnicy mundialu otarli łzy w Lidze Narodów

Szkocja i Ukraina długo biły się o wyjazd na mundial, ale tę walkę przegrały. Teraz otarły łzy w Lidze Narodów, zwyciężając we wtorkowych spotkaniach.

Szymon Mierzyński
Jason Knight i Mychajło Mudryk PAP/EPA / AIDAN CRAWLEY / Na zdjęciu: Jason Knight i Mychajło Mudryk
Szkoci, którzy ulegli w półfinałowym barażu Ukrainie (1:3), tym razem pokonali u siebie Armenię 2:0, rozstrzygając losy rywalizacji już w pierwszej połowie. Oba gole padły po strzałach głową - najpierw celnie uderzył Tony Ralston, potem Scott McKenna.

Ukraińcy, którzy z marzeniami o mundialu pożegnali się dopiero po przegranym finale barażu z Walią (0:1), triumfowali w wyjazdowym starciu z Irlandią 1:0, a decydującą bramkę zdobył na początku drugiej części Wiktor Cyhankow.

Po trzech rozegranych spotkaniach liderem grupy 1. dywizji B jest Szkocja, która ma 3 pkt. - tak jak Ukraina i Armenia, lecz legitymuje się lepszą różnicą bramek.

Irlandia - Ukraina 0:1 (0:0)
0:1 - Wiktor Cyhankow 47'

Szkocja - Armenia 2:0 (2:0)
1:0 - Tony Ralston 28'
2:0 - Scott McKenna 40'

Wahan Biczachczjan (Pogoń Szczecin) grał w reprezentacji Armenii od początku drugiej połowy.