Ekspert podsumował występ "Lewego" z Belgią. "Nie boję się tego powiedzieć"

Kibice reprezentacji Polski na pewno więcej spodziewali się po grze Roberta Lewandowskiego w meczu z Belgią na PGE Narodowym (0:1). Podobnie zresztą jak Kazimierz Węgrzyn, który w programie "Sport Interia - Gramy Dalej!" podsumował wtorkowe starcie.

Mateusz Byczkowski
Robert Lewandowski PAP / Andrzej Lange / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Było to ostatnie spotkanie reprezentacji Polski w sezonie 2021/2022. Po niespodziewanym remisie z Holandią (2:2) w Rotterdamie apetyty były niemałe. Sam zespół Czesława Michniewicza liczył na rewanż przeciwko Belgom.

Tak się jednak nie stało, ponieważ Biało-Czerwoni przegrali z Czerwonymi Diabłami 0:1. Wojciecha Szczęsnego strzałem głową pokonał Michy Batshuayi. Nie doczekaliśmy się za to odpowiedzi Roberta Lewandowskiego. Według Kazimierza Węgrzyna gra kapitana kadry pozostawiała wiele do życzenia.

- Do przerwy grał bardzo słabo i nie boję się tego powiedzieć. Wiele mu brakowało, jakby nie miał siły. Ale w drugiej połowie wywalczył rzut wolny i zaczął grać zupełnie inaczej - powiedział ekspert w programie "Sport Interia - Gramy Dalej!".

- Mógł skończyć to spotkanie z dwoma asystami, ale widzieliśmy u niego złe maniery. Wychodziła z niego frustracja i złość na zespół - dodał.

Po czerwcowym zgrupowaniu można mieć mieszanie uczucia, ponieważ Biało-Czerwoni zdobyli cztery punkty. Styl w spotkaniach z Belgią i Walią nie był jednak zadowalający. Kazimierz Węgrzyn zwrócił szczególną uwagę na starcie ze "Smokami".

- Ze zdobycia czterech punktów możemy być zadowoleni, choć mecz z Walią też nie był dobry. W potyczce z ich rezerwowym składem tylko wynik się nam podobał. Za to mecze z mocniejszymi rywalami pokazały, że musimy z nimi grać sposobem. Nie możemy bić się jak równy z równym, tylko musimy przeszkadzać rywalom - ocenił.

Reprezentację Polski czekają trzy miesiące przerwy. W drugiej połowie września drużyna Czesława Michniewicza rozegra jeszcze dwa spotkania w Lidze Narodów UEFA - z Walią na wyjeździe oraz Holandią u siebie.

Najważniejszy będzie jednak listopad, bo właśnie wtedy rozpoczną się mistrzostwa świata w Katarze. Niewykluczone, że przed tegorocznym mundialem kadra zagra z Chile w ramach meczu towarzyskiego.

Mateusz Skwierawski: To nie zmieni się jeszcze przez wiele lat (opinia)