Wielki zwrot akcji w grze o eWinner II ligę

Kotwica Kołobrzeg powróciła na szczebel centralny. Awans do eWinner II ligi zawdzięcza zwycięstwu 4:3 ze Stolemem Gniewino i porażce 0:1 Olimpii Grudziądz ze Świtem Skolwin.

Olimpia Grudziądz przed ostatnim meczem sezonu WP SportoweFakty / Sebastian Szczytkowski / Olimpia Grudziądz przed ostatnim meczem sezonu
Kotwica Kołobrzeg była wiceliderem przed sobotnimi meczami w grupie drugiej III ligi. Istniała tylko jedna konfiguracja, która mogła dać awans drużynie z województwa zachodniopomorskiego i właśnie do niej doszło.

Kotwica wygrała 4:3 w Gniewinie. Prowadziła z przewagą trzech goli, krótko po przerwie straciła dwie bramki, ale dowiozła skromne prowadzenie do końca. Czekała ona jeszcze przez kilka minut po ostatnim gwizdku na wynik ze Skolwina.

Na północy Szczecina grała niemal równolegle Olimpia Grudziądz. Półfinalista tegorocznego Fortuna Pucharu Polski potrzebował do awansu minimum remisu, ale kompletnie zawiódł.

Co prawda Olimpia rozpoczęła mecz w ataku pozycyjnym i na połowie przeciwnika, ale pierwsza akcja Świtu przyniosła gola na 1:0. Uderzenie Adama Nagórskiego zostało zablokowane ręką, a skutecznym egzekutorem rzutu karnego był Adam Ładziak. Jak się okazało, był to bardzo ważny gol dla całego sezonu.

Olimpia spanikowała i do końca pierwszej połowy meczu nie potrafiła zatrudnić bramkarza Świtu ani jednym groźnym strzałem celnym. W grze głównego kandydata do awansu było widać dużą nerwowość, a zmotywowany Świt utrudniał rozgrywanie agresywnym pressingiem.

Na początku drugiej połowy meczu Olimpia przycisnęła, ale seria dośrodkowań została powstrzymana przez Świt. Czas uciekał, a grudziądzanie pozostawali w wirtualnej tabeli za Kotwicą. W końcówce mocno kotłowało się w pobliżu bramki skolwinian, ale goście nie potrafili zdobyć choćby jednego gola na miarę awansu. Dwiema świetnymi interwencjami między słupkami Świtu popisał się Marek Szulc.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Kotwica Kołobrzeg utrzyma się w następnym sezonie w eWinner II lidze?