Znamy drugiego beniaminka eWinner II ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / TOMASZ SOKOLOWSKI / 400mm.pl  / Na zdjęciu: piłkarze Siarki Tarnobrzeg
Newspix / TOMASZ SOKOLOWSKI / 400mm.pl / Na zdjęciu: piłkarze Siarki Tarnobrzeg

W sobotę poznaliśmy kolejny zespół, który awansował do eWinner II ligi. Po wygranej w Krakowie promocję z grupy IV zapewniła sobie Siarka Tarnobrzeg.

W Tarnobrzegu już święto. Siarka po trzech latach wróciła do eWinner II ligi. Stało się tak dzięki wygranej na wyjeździe nad rezerwami Cracovii.

W potyczce Siarka objęła prowadzenie, ale do przerwy było 2:1 dla drugiej drużyny Pasów. Sześć minut po zmianie stron ponownie był remis, a w 83. minucie Paweł Mróz zapewnił gościom trzy punkty.

Siarka jest już pewna awansu. Ma sześć punktów przewagi nad ŁKS-em Łagów, który może się jeszcze zrównać punktami z zespołem z Tarnobrzegu, ale ma gorszy bilans bezpośrednich meczów.

Cracovia II - Siarka Tarnobrzeg 2:3 (2:1) 0:1  - Krzysztof Zawiślak 9' 1:1 - Michał Stachera 26' 2:1 - Krzysztof Bociek 45' 2:2 - Szymon Kaliniec 51' 2:3 - Paweł Mróz 83'

Tabela grupy IV III ligi:

X Drużyna Mecze Punkty Bramki Z R P
1.Siarka Tarnobrzeg336966:2921 6 6
2.ŁKS Łagów326354:2819 6 7
3.Chełmianka Chełm326048:3018 6 8
4.Avia Świdnik325959:3018 5 9

Wcześniej awans z grupy III wywalczyło Zagłębie II Lubin. Trwa walka o wygraną w grupie I, gdzie o promocję biją się drużyny Legionovii Legionowo i Polonii Warszawa oraz w grupie II, gdzie 1. jest Olimpia Grudziądz, a 2. Kotwica Kołobrzeg.

Czytaj także: III liga. Kto najbliżej awansu? Polonia odrobiła straty, Siarka straciła przewagę III liga. Kto się pomyli, ten przegra. Legionovia Legionowo walczy z Polonią Warszawa

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Siarka Tarnobrzeg poradzi sobie w eWinner II lidze?