Sparingi klubów PKO Ekstraklasy. Piast Gliwice zdeklasował rywala

W sobotę odbyło się kilka spotkań kontrolnych z udziałem klubów Ekstraklasy. W akcji można było zobaczyć Śląsk Wrocław czy Piasta Gliwice.

Tomasz Chabiniak
Zawodnicy Piasta Gliwice Michał Chrapek (L) i Jakub Holubek (P) PAP / Jakub Kaczmarczyk / Zawodnicy Piasta Gliwice Michał Chrapek (L) i Jakub Holubek (P)
W sobotę na boiskach zobaczyliśmy już siedem sparingów z udziałem klubów PKO Ekstraklasy. Jako ósmy zagra Górnik Zabrze (o godzinie 15:30 z Górnikiem Brzeszcz). Nowy sezon ligowy rozpoczyna się w połowie lipca, lecz zespoły już teraz wykuwają formę i przygotowują się fizycznie na nadchodzące wyczerpujące rozgrywki.

Największym zainteresowaniem kibiców w Internecie cieszył się mecz Lecha Poznań z Widzewem Łódź. Mistrzowie Polski przegrali na własnym stadionie 1:2. Więcej o tym można przeczytać TUTAJ.

W akcji były jednak także inne drużyny. Piast Gliwice pokonał Kuźnię Ustroń aż 7:0. Trzecioligowy klub obchodzi swoje stulecie i z tego powodu zaprosił mistrzów z sezonu 2018/19. Cracovia do przerwy przegrywała ze Stalą Rzeszów 1:2, ale odwróciła losy rywalizacji i zwyciężyła 3:2.

Korona Kielce zremisowała 1:1 z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza, a Górnik Łęczna wygrał z Radomiakiem Radom 1:0. Stal Mielec uległa 2:3 Puszczy Niepołomice, a Śląsk Wrocław odrobił jednobramkową stratę, którą miał po pierwszych 45 minutach i pokonał GKS Tychy 3:1.

Polska legenda grzmi. "Krew mnie zalewa"