Walczył na ukraińskim froncie. Pamiątka, jaką sobie zrobił, to kompletne zaskoczenie!

Jurij Wernydub wrócił do zawodu trenera i został zatrudniony w Krywbasie Krzywy Róg. Ukrainiec sprawił sobie patriotyczny tatuaż.

Rafał Szymański
Rafał Szymański
Jurij Wernydub Facebook / Krywbas Krzywy Róg / Zorya Londonsk / Na zdjęciu: Jurij Wernydub
Po wybuchu wojny w Ukrainie 56-latek postanowił zawiesić swoją pracę w Sheriffie Tyraspol. Wcześniej Jurij Wernydub z sukcesami prowadził mołdawski zespół. Jego podopieczni sensacyjnie wygrali w starciu wyjazdowym z Realem Madryt (2:1) w Lidze Mistrzów.

Szkoleniowiec chwycił za broń i postanowił wrócić do ojczyzny, gdzie walczył z rosyjskim agresorem. Już od 24 lutego trwa wojna za naszą wschodnią granicą, obywatele Ukrainy starają się organizować życie w nowych warunkach.

W czerwcu Wernydub definitywnie odszedł z Sheriffa, a następnie związał się trzyletnim kontraktem z Krywbasem Krzywy Róg. Tamtejsze rozgrywki są wciąż zawieszone, ale zawodnicy wznowili treningi.

ZOBACZ WIDEO: "Z Pierwszej Piłki". To będzie najgłośniejszy transfer tego lata w Polsce. "Potencjał na bombę"

W mediach społecznościowych Krywbasa pojawiło się zaskakujące zdjęcie trenera. Wernydub na pamiątkę sprawił sobie tatuaż z symbolem swojego kraju i napisem: "Chwała Ukrainie!".

To duża niespodzianka. Według portalu ua-football.com, Wernydub przez całe życie był przeciwnikiem tatuaży. Co więcej zabronił ich robienia swojej żonie i dzieciom. Szkoleniowiec zmienił swój pogląd po służbie w wojsku.

Czytaj także: Kolejna tragedia w Ukrainie. Rosjanie zabili trenera Ta akcja wgniata w fotel! Tak padła bramka sezonu

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×