Imponujący rekord Lecha Poznań!

To nowy rekord Lecha Poznań! Jego autorem jest Kristoffer Velde. Nikt tak szybko dla Kolejorza w europejskich pucharach jeszcze nie strzelał.

Arkadiusz Dudziak
Lech Poznań Newspix / PRZEMYSLAW SZYSZKA / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Lech Poznań
Po wygranej u siebie z Karabachem Agdam (1:0) piłkarzy Lecha Poznań czekało znacznie trudniejsze zadanie. Mistrzowie Azerbejdżanu są znani z tego, że u siebie są w stanie odrabiać straty.

Jednak to gracze Kolejorza kapitalnie otworzyli spotkanie. Azerowie niepewnie zagrali w obronie, a piłkę na połowie rywali przejął Joao Amaral. Podał ją do Kristoffera Velde, a ten umieścił futbolówkę pod poprzeczką.

Na zegarze od rozpoczęcia spotkania upłynęło zaledwie 19 sekund. Jak potwierdził rzecznik klubu z Wielkopolski Maciej Henszel to najszybciej strzelony gol przez Lecha w europejskich pucharach. We wszystkich rozgrywkach rekord dla Kolejorza ma wciąż Zaur Sadajew, który umieścił piłkę w siatce w 8. sekundzie meczu Pucharu Polski przeciwko Jagiellonii Białystok.

Dalsza część pierwszej połowy nie była już jednak tak udana dla ekipy z Poznania. Zawodnicy Karabachu grali już zdecydowanie lepiej i do szatni schodzili z wynikiem 2:1.

Szokujące słowa Niemców o Lewandowskim. "Pozbędą się polskiego zrzędy"