Pierwsze punkty w Fortuna I lidze już zdobyte

Wystartował sezon nie tylko w PKO Ekstraklasie, ale również na jej zapleczu. Bruk-Bet Termalica Nieciecza wygrał 2:1 w pierwszym meczu z Odrą Opole, a konfrontację rozstrzygnął zmiennik w ostatnim kwadransie podstawowego czasu.

piłkarze Termaliki WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Termaliki
Na inaugurację sezonu w Fortuna I lidze zmierzyli się spadkowicz z PKO Ekstraklasy i drużyna, która w poprzednich rozgrywkach zagrała w barażach o awans do elity. Odra została wyeliminowana przez późniejszego zwycięzcę rywalizacji Koronę Kielce.

Na pierwszego gola trzeba było poczekać tylko nieco ponad kwadrans. W 16. minucie piłka trafiła od Tomasa Poznara do Adama Radwańskiego, a ten znalazł sposób na umieszczenie jej w bramce Błażeja Sapielaka. Bruk-Bet znalazł się na prowadzeniu 1:0, ale nie poszedł za ciosem po jego zdobyciu.

Odra zdążyła doprowadzić do remisu w pierwszej połowie. Po obejrzeniu powtórek Wojciech Myć przyznał rzut karny gościom. Do piłki podszedł Tomas Mikinic i w 39. minucie doprowadził swoim strzałem do wyniku 1:1. Spotkanie rozpoczęło się prawie od początku, tylko że czasu na jego rozstrzygnięcie było mniej.

Na początku drugiej połowy meczu nie było dynamicznie. Bruk-Bet niezmiennie miał przewagę w posiadaniu piłki, ale po godzinie nadal miał w statystykach tylko jedno uderzenie celne Adama Radwańskiego. Nie pomagali napastnicy Muris Musanović i Tomas Poznar. Trener Radoslav Latal postanowił jednak trzymać obu w grze.

Po zmianach obu trenerów zrobiło się dużo zamieszania, a przeprowadzenie mocniejszego ataku musiało zostać odłożone na ostatnie minuty spotkania. W 80. minucie padła bramka na 2:1 dla Bruk-Betu. Cieszyli się strzelec Marcel Błachewicz i jego szkoleniowiec, ponieważ wprowadził młodzieżowca, a także asystenta Artema Polarusa z ławki rezerwowych. Na tego gola Odra już nie odpowiedziała.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Odra Opole 2:1 (1:1)
1:0 - Adam Radwański 16'
1:1 - Tomas Mikinic (k.) 39'
2:1 - Marcel Błachewicz 80'

Bruk-Bet: Tomasz Loska – Marcin Grabowski, Nemanja Tekijaski, Wiktor Biedrzycki, Taras Zawijskyj (67' Marcel Vasil), Kacper Karasek (67' Marcel Błachewicz), Michal Hubinek, Andrij Dombrowskyj, Adam Radwański (62' Artem Polarus), Muris Mesanović (78' Kacper Śpiewak), Tomas Poznar

Odra: Błażej Sapielak – Konrad Kostrzycki, Mateusz Kamiński, Łukasz Kędziora (55' Maksymilian Tkocz), Jakub Szrek, Rafał Niziołek, Oskar Paprzycki (72' Maciej Urbańczyk), Antoni Klimek (78' Bernard Petrak), Tomas Mikinic (72' Mateusz Marzec), Konrad Nowak, Dawid Czapliński

Żółta kartka: Błachewicz (Bruk-Bet) oraz Czapliński (Odra)

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)

Czy Bruk-Bet Termalica Nieciecza awansuje w tym sezonie do PKO Ekstraklasy?