Kamiński błysnął przed startem Bundesligi. Idealne wykończenie akcji [WIDEO]

Jakub Kamiński dobrze spisuje się w okresie przygotowawczym. Nowy nabytek VfL Wolsburg zdobył jedną z bramek w sparingu z Brentford FC (4:0).

Rafał Szymański
gol Kamińskiego Twitter / VfL Wolfsburg / Na zdjęciu: gol Kamińskiego
Podopieczni Niko Kovaca prowadzili 1:0 po pierwszych 45 minutach. Wynik sobotniego spotkania otworzył Patrick Wimmer. Defensor wykorzystał zamieszanie w polu karnym Brentford FC i ładnym uderzeniem trafił do siatki.

Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej części gry. Na listę strzelców wpisał się Sebastian Bornaauw. Z kolei Jonas Wind był autorem trzeciej bramki dla niemieckiego zespołu.

W 86. minucie swoją obecność na boisku zaznaczył Jakub Kamiński. Reprezentant Polski odebrał piłkę rywalowi na krawędzi pola karnego, ruszył w kierunku bramki, a następnie podcinką pokonał bramkarza Brentford FC.

"Wilki" rozbiły angielską drużynę 4:0. To była próba generalna przed startem sezonu 2022/23. Za tydzień (30 lipca) ekipa Kovaca zagra na wyjeździe z Carl Zeiss Jena w ramach Pucharu Niemiec. Rozgrywki Bundesligi rozpoczną się 5 sierpnia.

Kamiński latem przeprowadził się z Poznania do Niemiec i walczy o miejsce w podstawowej "jedenastce". W niedzielę po stronie VfL Wolfsburg wystąpił też Bartosz Białek.

VfL Wolfsburg - Brentford FC 4:0 (1:0)
1:0 - Patrick Wimmer 27'
2:0 - Sebastiaan Bornauw 56'
3:0 - Jonas Wind 66'
4:0 - Jakub Kamiński 86'

Bramka Jakuba Kamińskiego (od 2:56):

Julian Nagelsmann podsyca plotki. "Mógłby strzelić wiele goli w Bundeslidze"

Kamiński będzie regularnie grał w Bundeslidze?