87 minut bez goli. Aż nagle - szalona końcówka meczu Podbeskidzia

Podbeskidzie Bielsko-Biała z pierwszym zwycięstwem w sezonie Fortuna I ligi. Drużyna Mirosława Smyły zdobyła gole na miarę pokonania 2:1 Odry Opole w ostatnich minutach meczu.

Krzysztof Drzazga i Michał Janota WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Krzysztof Drzazga i Michał Janota
W pierwszym spotkaniu w sezonie piłkarze obu drużyn ponieśli porażkę. Odra została pokonana 1:2 przez Bruk-Bet Termalicę Nieciecza, a Podbeskidzie 0:1 przez Arkę Gdynia. Do poniedziałku musieli czekać na drugą szansę na zapunktowanie.

Pierwsza połowa była bezbramkowa i wyrównana. W pewnych fragmentach częściej atakowała Odra, w innych napierało Podbeskidzie. Najlepszą szansę na gola dla Górali miał Joan Roman, którego uderzenie zostało zablokowane po akcji Michała Janoty i Maksymiliana Sitka. Odpowiedział Konrad Nowak i to on był najbliżej trafienia do bramki Podbeskidzia. Piłka po jego kopnięciu odbiła się od słupka.

Bielszczanie byli aktywniejsi w ofensywie po powrocie z szatni na boisko, ale jednocześnie byli niedokładni. Piłka po uderzeniach Michała Janoty, Joana Romana i Kamila Bilińskiego nie trafiła do bramki strzeżonej przez Błażeja Sapielaka.

Podbeskidzie popisało się mocnym finiszem. W 87. minucie goście dobrali się do bramki Błażeja Sapielaka, a piłka wpadła pod poprzeczkę po strzale Julio Rodrigueza. Na gola na 2:0 nie trzeba było długo czekać. Odra zgubiła piłkę i oddała ją praktycznie "za darmo" Góralom. Szybka akcja bramkowa została zakończona uderzeniem Kamila Bilińskiego z podania Maksymiliana Sitka. Gospodarze zdołali na to odpowiedzieć tylko trafieniem kontaktowym Macieja Urbańczyka w doliczonym czasie.

Odra Opole - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (0:0)
0:1 - Julio Rodriguez 87'
0:2 - Kamil Biliński 88'
1:2 - Maciej Urbańczyk 90'

Odra: Błażej Sapielak – Konrad Kostrzycki (32' Maksymilian Tkocz), Mateusz Kamiński, Łukasz Kędziora (62' Maciej Urbańczyk), Jakub Szrek, Rafał Niziołek, Paprzycki (71' Mikołaj Łabojko), Antoni Klimek, Tomas Mikinic (62' Mateusz Marzec), Konrad Nowak, Dawid Czapliński (71' Bartosz Guzdek)

Podbeskidzie: Matvei Igonen - Jeppe Simonsen, Julio Rodriguez, Iwajło Markow, Marcel Misztal (82' Jakub Bieroński), Ezequiel Bonifacio, Maksymilian Sitek, Michał Janota, Joan Roman (82' Yigit Emre Celtik), Krzysztof Drzazga (71' Kamil Biliński), Bartosz Bernard (46' Titas Milasius)

Żółte kartki: Kędziora (Odra) oraz Milasius (Podbeskidzie)

Sędzia: Robert Marciniak (Kraków)