El. LM. Rywal Lecha gra dalej. Asysta Tomasza Kędziory

Za nami II runda kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Dalej gra rywal Lecha Poznań Karabach Agdam. Awans do III fazy zapewniło sobie także Dynamo Kijów.

Michał Piegza
piłkarze Karabach Agdam Getty Images / Aziz Karimov / Na zdjęciu: piłkarze Karabach Agdam
Mistrz Kazachstanu Karabach Agdam awansował do III rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Rywal Lecha Poznań w I rundzie w pierwszym meczu 3:2 pokonał FC Zurych.

W rewanżu do 96. minuty był remis 1:1. Wówczas szwajcarski zespół zdobył gola i konieczna była dogrywka. W niej Owusu Kwabena zdobył bramkę na wagę awansu kazachskiej drużyny.

Nie miał litości mistrz Norwegii FK Bodo/Glimt. Po porażce 0:1 w pierwszym spotkaniu z mistrzem Irlandii Północnej Linfield FC, norweski zespół w rewanżu zwyciężył 8:0.

Dalej gra niespodziewanie Żaligiris Wilno. Mistrzowie Litwy po raz drugi pokonali Malmoe. Po zwycięstwie 1:0, na boisku rywala zwyciężyli 2:0.

Trzy gole padły w Stambule. Piłkarze Fenerbahce po remisie w Łodzi z Dynamem Kijów mieli nadzieję na awans do III rundy. Jednak to goście objęli prowadzenie w 57. minucie, kiedy gospodarze grali w osłabieniu. Przy bramce asystę zaliczył Tomasz Kędziora. Turecki zespół wyrównał w końcówce. W dogrywce to ukraiński zespół w 114. minucie zadał decydujący cios. Kędziora na boisku przebywał przez 90 minut.

Straty z nawiązką odrobił mistrz Węgier. Piłkarze Ferencvarosu przegrali u siebie 1:2 ze Slovanem, ale w drugim spotkaniu zwyciężyli 4:1 i wciąż mogą marzyć o fazie grupowej Ligi Mistrzów.