Kanonada w el. Ligi Mistrzów. Postrzelali gracze znani z PKO Ekstraklasy

Viktoria Pilzno odniosła najwyższe zwycięstwo we wtorkowych meczach eliminacji Ligi Mistrzów. W zdemolowaniu 5:0 HJK Helsinki pomogli Jan Sykora i Jan Kliment. W grupie europejskiego pucharu zagrają Piunik Erywan czy Sheriff Tyraspol.

Na zdjęciu z prawej: Jan Sykora WP SportoweFakty / Na zdjęciu z prawej: Jan Sykora
Viktoria urządziła sobie mocne strzelanie w meczu z fińskim HJK Helsinki. Czeska drużyna zwyciężyła 5:0 na własnym stadionie.

Już w 10. minucie Ludek Pernica główkował z bliska do bramki po perfekcyjnym dograniu z rzutu wolnego. Niedługo trzeba było czekać na drugiego gola, którego strzelił Jan Sykora. Były skrzydłowy Lecha Poznań zaprezentował się popisowo i zakończył mecz z dwoma trafieniami i asystą na koncie. Kanonadę podsumował Jan Kliment, były napastnik Wisły Kraków.

Do konkursu rzutów karnych doszło w dwumeczu AEK-u Larnaka z FC Midtjylland. Oba starcia zakończyły się remisem 1:1. Rewanż rozpoczął się od mocnej wymiany ciosów, ale po dwóch golach w pierwszym kwadransie, nie było już ani jednego do końca dogrywki. W jedenastkach o jedno uderzenie skuteczniejsi byli piłkarze z Danii i to oni grają dalej w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Awans do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów oznacza, że w grupie jednego z europejskich pucharów wystąpią ormiański Piunik Erywan oraz mołdawski Sheriff Tyraspol. Piunik w swoim dwumeczu z Football 1991 Dudelange wrócił z dalekiej podróży, ponieważ najpierw stracił dwie bramki, dopiero po czym odpowiedział czterema. Rywalizacja Shefiffa z NK Maribor została rozstrzygnięta uderzeniem Momo Yansane dopiero w 88. minucie rewanżu.