Kanonady w el. Ligi Mistrzów. Łódź coraz lepsza dla Dynama

Tomasz Kędziora i spółka przystąpią z zaliczką do rewanżu w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Dynamo Kijów wygrało w Łodzi 1:0 ze Sturmem Graz. Postrzelali piłkarze FK Bodo/Glimt, Maccabi Hajfa oraz Crvenej Zvezdy Belgrad.

Tomasz Kędziora PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: Tomasz Kędziora
Dynamo Kijów ponownie rozpoczęło dwumecz w roli gospodarza. W poprzedniej rywalizacji z Fenerbahce Stambuł nie zdobyło zaliczki i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. W środę drużyna Tomasza Kędziory była nieco skuteczniejsza i odniosła zwycięstwo 1:0 ze Sturmem Graz. W 28. minucie Ołeksandr Karawajew strzelił do bramki z powietrza po dośrodkowaniu Władysława Dubinczaka z lewego skrzydła. Kędziora grał przez całe spotkanie.

Karabach Agdam tym razem nie wykorzystał atutu własnego stadionu do zdobycia zaliczki lub rozstrzygnięcia dwumeczu w eliminacjach Ligi Mistrzów. Zespół z Azerbejdżanu zremisował 1:1 z węgierskim Ferencvarosi TC. Pogromca Lecha Poznań przegrywał po golu Francka Boliego w 17. minucie. Minęło tyle samo czasu i podopieczni Stanisława Czerczesowa stracili przewagę. W 34. minucie Owusu Kwabena wykonał dobitkę strzału z rzutu wolnego zatrzymanego przez bramkarza.

Pozostałe środowe mecze były jednostronne. FK Bodo/Glimt w doliczonym czasie ustalił na 5:0 wynik starcia z Żalgirisem Wilno, więc litewska drużyna najpewniej nie sprawi kolejnej niespodzianki. Maccabi Hajfa pokonało 4:0 Apollon Limassol, któremu w osiągnięciu lepszego rezultatu przeszkodziła czerwona kartka. W Izraelu dubletem popisał się Ali Mohamed. Z kolei w Belgradzie trzy gole strzelił Osman Bukari, a Crvena Zvezda zwyciężyła 5:0 z Piunikiem Erywan.