Wszystko jasne. Raków Częstochowa poznał ostatniego rywala w eliminacjach LKE

Raków Częstochowa może przygotowywać się do dwumeczu, który zdecyduje o "być albo nie być" w grupie Ligi Konferencji Europy. Przeciwnikiem wicemistrza Polski będzie Slavia Praga, która wyeliminowała Panathinaikos.

piłkarze Rakowa Częstochowa WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Rakowa Częstochowa
Slavia przystąpiła do rewanżu po zwycięstwie 2:0 odniesionym tydzień temu na własnym stadionie. Do bramki Panathinaikosu strzelali Ivan Schranz i Moses Usor. Czeska drużyna przeważała pod względem liczby sytuacji podbramkowych, a gości było stać na oddanie tylko jednego uderzenia celnego. Oba zespoły kończyły w osłabieniu. Czerwoną kartkę zobaczyli Eduardo Santos ze Slavii i Sebastian Palacios z Panathinaikosu.

Panathinaikos rozpoczął odważnie rewanż i próbował gonić przeciwnika, ale na początku nie wykorzystał dwóch sytuacji podbramkowych. Także Slavia przypominała o swoich możliwościach w ofensywie, ale nie zamieniła w gola jednego ze swoich szybkich ataków. Ciekawie zrobiło się w 57. minucie, ponieważ Andraz Sporar zdobył pierwszego w dwumeczu gola dla greckiego zespołu. Potrzebny był jeszcze jeden gol do doprowadzenia do dogrywki. Czeska drużyna nie pozwoliła na jego zdobycie, a w doliczonym czasie Vaclav Jurecka strzelił na 1:1.

Slavia jest doświadczonym pucharowiczem. Od początku wieku zagrała dziewięć razy w grupie. W poprzednim sezonie wylądowała w grupie Ligi Konferencji Europy po przegranym dwumeczu z Legią Warszawa w eliminacjach Ligi Europy. Ostatecznie Slavia doszła do ćwierćfinału, w którym przegrała z późniejszym finalistą Feyenoordem. W tegorocznych eliminacjach wygrała z gibraltarskim St Joseph's i greckim Panathinaikosem.

Raków awansował do czwartej rundy eliminacji dzięki zwycięstwom w dwumeczach z FK Astana i Spartakiem Trnava. Rywalizacja ze Slavią rozpocznie się 18 sierpnia o godzinie 18 w Częstochowie, a rewanż w Pradze.

Panathinaikos Ateny - Slavia Praga 1:1 (0:0)
1:0 - Andraz Sporar 57'
1:1 - Vaclav Jurecka 90'

Pierwszy mecz: 0:2. Awans: Slavia Praga

Czy Raków Częstochowa awansuje do grupy Ligi Konferencji Europy?