Trzy gole i niespodzianka na początek sezonu La Liga

Ruszył sezon La Liga. W piątek rozegrano jedno spotkanie. Doszło w nim do niespodzianki. Osasuna Pampeluna pokonała na własnym stadionie Sevillę 2:1.

Michał Piegza
piłkarze Sevilla FC PAP/EPA / Jesus Diges / Na zdjęciu: piłkarze Sevilla FC
Po 2,5 miesiącach rozpoczął się sezon w La Liga. Inauguracyjne spotkanie rozegrano w Pampelunie.

Faworytem meczu byli goście. Piłkarze Sevilli źle weszli w mecz. W 9. minucie Chimy Avila doszedł do dośrodkowania i precyzyjnym uderzeniem głową zdobył pierwszą bramkę w rozgrywkach 2022/23.

Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać. W 11. minucie Rafa Mir mocnym strzałem wyrównał. Po analizie VAR sędzia ostatecznie wskazał na środek.

Do przerwy Sevilla powinna prowadzić, jednak strzał Thomasa Delaney'a zatrzymał się na słupku bramki gospodarzy.

Decydujący moment w meczu miał miejsce w 72. minucie. Wówczas Papu Gomez sfaulował rywala, sędzia podyktował rzut karny, który na gola zamienił Aimar Oroz.

Sevilla do końca szukała remisu, ale wyrównać gościom nie udało się.

Osasuna Pampeluna - Sevilla FC 2:1 (1:1)
1:0 - Avila 9'