Wielkie błędy zespołu Tomasza Kędziory w eliminacjach Ligi Mistrzów

Mało wskazuje na awans Dynama Kijów do grupy Ligi Mistrzów. W Łodzi przegrało 0:2 z Benficą i jest w trudnej sytuacji przed rewanżem. Do dwóch zwrotów akcji doszło w starciu Maccabi Hajfa z Crveną Zvezdą Belgrad.

Mykola Shaparenko (z prawej) i Rafa Silva PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: Mykola Shaparenko (z prawej) i Rafa Silva
Dynamo nie straciło gola w obu wcześniejszych meczach w Łodzi. Drużyna Tomasza Kędziory rywalizowała w nich z Fenerbahce Stambuł i Sturmem Graz. W środę przeciwnikiem podopiecznych Mircei Lucescu był ćwierćfinalista poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. Benfica potrzebowała na strzelenie im gola niespełna dziewięciu minut. Gilberto pokonał Heorhija Buszczana po podaniu Joao Mario.

Przy golu Gilberto zawiodła cała obrona Dynama, ponieważ piłka została przegrana do strzelca przez całe obrzeża pola karnego. Dynamo nie przystąpiło w roli faworyta do rywalizacji z jeszcze bardziej doświadczonym pucharowiczem i wcześnie jego sytuacja komplikowała się.

W przypadku drugiego gola można mówić o prezencie Dynama dla Benfiki. Ukraińska drużyna oddała piłkę na własnej połowie boiska, a goście przeprowadzili błyskawiczny atak między rozrzuconymi przeciwnikami. Goncalo Ramos strzelił na 2:0 z kilkunastu metrów po podaniu Davida Neresa. Była 37. minuta i klub z Lizbony miał konkretną przewagę. Dynamo próbowało cokolwiek zdziałać, ale przed rewanżem jest w bardzo trudnym położeniu.

Do zwrotu akcji doszło już w pierwszej połowie meczu Maccabi Hajfa z Crveną Zvezdą Belgrad. Klub z Izraela miał nabrać rozpędu po golu Frantzdy'ego Pierrota, ale mistrz Serbii potrzebował zaledwie 22 minut na odwrócenie wyniku na 2:1. Aleksandar Pesić i Guelor Kanga pokonali bramkarza Maccabi zza pola karnego. Temu pierwszemu pomógł rykoszet od pechowego ustawionego defensora.

Kolejny zwrot akcji był po przerwie. Maccabi nie zamierzało tak pozostawić wyniku, a jego najskuteczniejszym piłkarzem był Frantzdy Pierrot. W 51. minucie złożył się on do "szczupaka" na miarę remisu 2:2. Widowisko miało w sobie sporo szaleństwa, ponieważ w 61. minucie było już 3:2 dla gospodarzy dzięki uderzeniu Tjaronna Chery'ego. Ekipa z Izraela poleci do Belgradu z golem przewagi.