Mierzejewski poprawił swoje liczby. Miał udział przy dwóch golach

Adrian Mierzejewski był jednym z bohaterów. Polak zapisał na swoim koncie dwie asysty, a jego Henan Songshan Longmen odrobił straty i podzielił się punktami z Wuhan FC (2:2).

Rafał Szymański
Adrian Mierzejewski Getty Images / Visual China Group / Adrian Mierzejewski
Początek spotkania należał do gospodarzy. W trzeciej minucie w roli asystenta wystąpił znany z polskich boisk Felicio Brown Forbes, zaś Huajun Zhang znalazł drogę do siatki. Po chwili Hu Rentian podwoił prowadzenie Wuhan FC.

Jakby tego było mało, goście musieli radzić sobie w osłabieniu od 16. minuty. Cała sytuacja wyglądała wręcz kuriozalnie. Henrique Dourado staranował sędziego głównego i został ukarany bezpośrednią czerwoną kartką.

Gracze Henan Songshan Longmen wzięli się za odrabianie strat. 10 minut później Adrian Mierzejewski popisał się precyzyjnym dośrodkowaniem z rzutu rożnego i Huang Zichang strzałem głową pokonał golkipera rywali.

Bramka na 2:2 padła w 69. minucie. Znowu ważną rolę odegrał Mierzejewski. Ofensywny pomocnik zagrał na wolne pole do Yihao Zhonga, który przerzucił piłkę nad interweniującym bramkarzem.

W 14. kolejce ligi chińskiej Wuhan FC zremisował z Henan Songshan Longmen. Mierzejewski rozegrał 90 minut w barwach przyjezdnych. Bilans 35-latka w trwającym sezonie to gol i pięć asyst w 13 spotkaniach.

Wuhan FC - Henan Songshan Longmen 2:2 (2:1)
1:0 - Huajun Zhang 3'
2:0 - Hu Rentian 9'
2:1 - Huang Zichang 26'
2:2 - Yihao Zhong 69'