Kolorowo i ofensywnie na koniec kolejki eWinner II ligi

Paweł Horożaniecki pokazał 10 razy żółtą kartkę i raz czerwoną w meczu Zagłębia II Lubin z Hutnikiem Kraków. Miedziowi wygrali 4:2 na zakończenie kolejki w eWinner II lidze.

piłkarze Hutnika Kraków WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Hutnika Kraków
Mecz rozpoczął się nietypowo o godzinie 13 w poniedziałek i zamknął atrakcyjną kolejkę eWinner II ligi. Razem z bramkami Zagłębia II Lubin i Hutnika Kraków, padło 31 goli w dziewięciu spotkaniach. Miedziowi po pokonaniu tegorocznego spadkowicza znaleźli się na czwartym miejscu w tabeli przed innymi zespołami rezerw Śląska i Lecha. Z kolei Hutnik jest w strefie spadkowej.

Po pierwszej połowie było 2:0 dzięki strzałom Rafała Adamskiego. W 3. minucie pokonał on bramkarza Hutnika z bliska po dograniu Bartłomieja Kłudki. Później wykonał skutecznie rzut karny, który zresztą sam wywalczył. Poza wspomnianymi już piłkarzami, w jedenastce Zagłębia II Lublin byli Jasmin Burić czy Marko Poletanović, a zmiennikiem był Koki Hinokio.

Druga połowa była już na remis i Hutnikowi nie udało się w niej dogonić Miedziowych. Szymon Kobusiński dorównał Rafałowi Adamskiemu i również zdobył dwa gole - jednego z rzutu karnego, a drugiego pewnym strzałem głową. W sumie jedenastki były trzy - tę Hutnika wykorzystał Krzysztof Świątek, a wynik na 2:4 ustalił w doliczonym czasie Patryk Serafin.

Sędzia Paweł Horożaniecki pokazał 10 razy żółtą kartkę. Dwukrotnie napomniany został Paweł Nowakowski z Hutnika, przez co w 80. minucie opuścił boisko.

Zagłębie II Lubin - Hutnik Kraków 4:2 (2:0)
1:0 - Rafał Adamski 3'
2:0 - Rafał Adamski (k.) 41'
3:0 - Szymon Kobusiński 55'
3:1 - Krzysztof Świątek (k.) 78'
4:1 - Szymon Kobusiński (k.) 80'
4:2 - Patryk Serafin 90'

Zagłębie: Jasmin Burić - Jakub Kolan, Kacper Lepczyński, Michał Bogacz, Bartłomiej Kłudka, Filip Kocaba (83' Wojciech Szafranek), Dawid Pakulski (46' Koki Hinokio), Marko Poletanović, Kamil Sobczak (74' Paweł Kruszelnicki), Rafał Adamski (66' Mateusz Kizyma), Szymon Kobusiński

Hutnik: Kacper Szewczyk - Michał Zięba, Kacper Andrzejewski, Damian Urban, Patryk Nowakowski, Jakub Marcinkowski (85' Ilias El Bouh), Krzysztof Świątek (85' Patryk Serafin), Krzysztof Iwanicki, Sebastian Jacak (85' Miłosz Drąg), Patryk Kieliś (85' Waldemar Luberda), Mark Assinor

Żółte kartki: Bogacz, Sobczak, Kobusiński (Zagłębie) oraz Urban, Andrzejewski, Nowakowski, Iwanicki, Świątek, Drąg (Hutnik)

18 Śląsk II Wrocław 34 8 7 19 38:57 31

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Zagłębie II Lubin zakończy rundę jesienną w górnej połowie tabeli?