Grupy Ligi Europy uzupełnione. Błysk piłkarzy znanych z PKO Ekstraklasy

W czwartek zostały dokończone krótkie eliminacje Ligi Europy. Do grupy dostał się między innymi AEK Larnaka, dla którego gole strzelali Adam Gyurcso oraz Rafa Lopes. Sporo emocji było w Wilnie, a najskuteczniejsze było Fenerbahce.

piłkarze  HJK Helsinki PAP/EPA / AEK Larnaka / Na zdjęciu: piłkarze HJK Helsinki
Z Ligą Europy pożegnało się Dnipro Dniepropietrowsk. Ten ukraiński klub zdecydował się na rozegranie domowego meczu z AEK-iem Larnaka w słowackich Koszycach. Porażka 1:2 postawiła go w trudnej sytuacji przed rewanżem na Cyprze. AEK powiększył w nim zaliczkę aż o trzy gole, a pierwszoplanowymi piłkarzami meczu byli gracze znani z PKO Ekstraklasy. Jako pierwszy zdobył bramkę Adam Gyurcso, a jako drugi Rafa Silva.

Dużą dramaturgię miał rewanż Żalgirisu Wilno z Ludogorcem Razgrad. Dosłownie dużo działo się w nim od pierwszej do ostatniej minuty. Żalgiris odrobił jednobramkową stratę z Bułgarii zanim minęło 60 sekund, a wynik 3:2 po 90 minutach oznaczał konieczność rozegrania dogrywki. W 120. minucie uderzenie z rzutu karnego na 3:3 dało awans Ludogorcowi. Do konkursu rzutów karnych doszło z kolei w Tyraspolu i Sheriff okazał się w nim skuteczniejszy od Piunika Erywan po bezbramkowych 210 minutach.

Najskuteczniejsze w czwartek było Fenerbahce Stambuł, które wynikiem 4:1 w rewanżu potwierdziło wyższość nad Austrią Wiedeń. Już w pierwszym spotkaniu zespół znad Bosforu wygrał 2:0, a na własnym stadionie strzeliło dwa razy więcej goli. Bardzo efektowny był trzeci z nich, zdobyty lobem ponad bramkarzem Austrii.