• Skoki

Manchester United rozpędza się! Debiut Casemiro

Po wygranej z Liverpoolem Manchester United zwyciężył po raz drugi. Czerwone Diabły 1:0 pokonały na wyjeździe Southampton. Całe spotkanie na ławce spędził w drużynie Świętych Jan Bednarek.

Michał Piegza
piłkarze Manchesteru United PAP/EPA / VINCE MIGNOTT / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru United
Piłkarze Manchesteru United w poniedziałek, po dwóch porażkach, odnieśli pierwsze w sezonie zwycięstwo. Sobotni rywal Southampton przed bezpośrednim starciem miał punkt więcej.

W 1. połowie meczu pod bramkami niewiele się działo. W 13. minucie Piłka niespodziewanie spadła na głowę Adama Armstronga. Ten nie był w stanie dobrze uderzyć głową. A do bramki miał tylko kilka metrów.

W odpowiedzi goście powinni zdobyć gola. W 19. minucie Gavin Bazunu dwa razy odbijał piłkę po uderzeniach graczy United! Strzelali Anthony Elanga i Christian Eriksen. Kolejną próbę zablokował obrońca.

To, jak się później okazało, była najlepsza szansa w premierowej odsłonie. Po przerwie zaatakowali i po dziesięciu minutach zadali cios. Z prawej strony Diogo Dalot dośrodkował na piętnasty metr. Nadbiegający Bruno Fernandes uderzył nie do obrony.

Przegrywając Święci zaatakowali. W 66. minucie głową z pięciu metrów uderzał Joe Aribo, David de Gea odbił piłkę. Poprawiał Kyle Walker-Peters, ale przestrzelił. Chwilę później na murawie pojawił się Cristiano Ronaldo.

Manchester United cofnął się i oddał inicjatywę gospodarzom. Święci atakowali, jednak nie potrafili sobie wykreować dobrej okazji na doprowadzenie do remisu.

W 80. minucie w barwach Manchesteru United zadebiutował Casemiro. Brazylijczyk pomagał kolegom w utrzymaniu jednobramkowego prowadzenia. W 85. minucie pomocnik dał się ograć. Indywidualna akcja Armela Bella-Kotchapa zakończyła się strzałem ponad bramką. W doliczonym czasie efektownie przewrotką uderzył Sekou Mare, został zablokowany. Po chwili kolejna próba rezerwowego była niecelna.

Gospodarze atakowali do końca, ale do remisu nie byli w stanie doprowadzić. Manchester United po raz pierwszy od lutego wygrał na boisku rywala. Jan Bednarek cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Southampton FC - Manchester United 0:1 (0:0)
0:1 - Bruno Fernandes 55'

Southampton FC: Gavin Bazunu - Kyle Walker-Peters, Armel Bella-Kotchap, Mohammed Salisu, Moussa Djenepo (88' Romain Perraud) - James Ward-Prowse, Romeo Lavia (88' Lyanco) - Joe Aribo, Mohamed Elyounoussi (63' Stuart Armstrong), Adam Armstrong (77' Sekou Mara) - Che Adams.

Manchester United: David de Gea - Diogo Dalot, Lisandro Martinez, Raphael Varane, Tyrell Malacia - Christian Eriksen (90+1' Fred), Scott McTominay - Bruno Fernandes, Anthony Elanga (80' Casemiro), Jadon Sancho (67' Cristiano Ronaldo) - Marcus Rashford.

Żółte kartki: Dalot, McTominay, Fred (United).

Sędzia: Andrew Madley.

Trener Legii skomentował wygraną w Mielcu. "Mieliśmy tego unikać"

Manchester United zakończy 2022 rok na podium Premier League?