Sam Fundakowski to za mało - wyniki niedzielnych spotkań 12. kolejki II ligi gr. wschodniej

Znakomita postawa w linii ataku Marka Fundakowskiego nie wystarczyła Hetmanowi Zamość do pokonania Okocimskiego KS Brzesko. Gospodarze przegrali na własnym stadionie 3:4. Zwycięstwa odniosły Ruch i Pelikan, a LKS Nieciecza zremisował z Jeziorakiem.

Dominik Polesiński

Czy napastnik, który w meczu ligowym strzela klasycznego hattricka może schodzić z boiska ze spuszczoną głową? Okazuje się, że jednak może. Tak było w dniu dzisiejszym w Zamościu, gdzie Hetman podejmował Okocimskiego KS Brzesko. Napastnik gospodarzy Marek Fundakowski trafiał do siatki gości w 18., 23. i 27. minucie, wyprowadzając swój zespół ze stanu 0:2 na 3:2. Starania snajpera na nic się zdały. Goście wykorzystali szkolne błędy miejscowej defensywy i ostatecznie pokonali hetmańskich 4:3.

Pewne zwycięstwa przed własną publicznością odniosły drużyny Pelikana Łowicz i Ruchu Wysokie Mazowieckie. Dla Ruchu było to czwarte zwycięstwo z rzędu. Dobra postawa podopiecznych Piotra Zajączkowskiego spowodowała, ze mleczni włączyli się do walki o awans, a do prowadzącej dwójki tracą zaledwie dwa punkty.

W ostatnim niedzielnym meczu LKS Nieciecza zremisował z Jeziorakiem Iława 1:1. Gospodarze rozpoczęli z impetem i już w 12. minucie, za sprawą Łukasza Szczoczarza objęli prowadzenie. Wyrównanie padło w 28. minucie. Gracze beniaminka nie upilnowali Iwa Zubrzyckiego, który zamienił na gola dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Wyniki niedzielnych spotkań 12. kolejki II ligi gr. wschodniej:

Pelikan Łowicz - Przebój Wolbrom 4:2 (3:2)
1:0 - Piosik 17'
2:0 - Marcinkiewicz 25'
2:1 - Guja 31'
2:2 - Lickiewicz 40'
3:2 - Brodecki 45'
4:2 - Gawlik 79'

Ruch Wysokie Mazowieckie - Kolejarz Stróże 2:0 (1:0)
1:0 - Bartkiewicz 41'
2:0 - Kołłątaj 66' (k.)

Hetman Zamość - Okocimski KS Brzesko 3:4 (3:3)
3:4 - Grunt 90 (sam.)

LKS Nieciecza - Jeziorak Iława 1:1 (1:1)
1:0 - Szczoczarz 12'
1:1 - Zubrzycki 28'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!