Rekord na koncie "Lewego". Pod tym względem przebił Messiego

Przed tygodniem Robert Lewandowski pokazał się z dobrej strony w starciu FC Barcelony z Realem Sociedad (4:1). Polski snajper pobił klubowy rekord.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski Getty Images / Juan Manuel Serrano Arce / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
W 2. kolejce kapitan reprezentacji Polski rozpoczął strzelanie na poziomie Primera Division. 21 sierpnia FC Barcelona mierzyła się Realem Sociedad i wygrała 4:1 na trudnym terenie. Duży udział w zwycięstwie Katalończyków miał autor dwóch bramek, Robert Lewandowski.

Bramkarz Realu Sociedad już w trzeciej minucie skapitulował po uderzeniu byłego gracza Bayernu Monachium. Po przerwie kadrowicz wykorzystał asystę Ansu Fatiego i zdobył bramkę na 3:1. Lewandowski sprezentował sobie dwa trafienia w dniu 34. urodzin.

Polski snajper niedawno zasilił kadrę FC Barcelony, a już bije klubowe rekordy. Lewandowski jest najstarszym zawodnikiem w historii "Dumy Katalonii", który skompletował dublet w wyjazdowym meczu ligowym. Poprzednim rekordzistą pod tym względem był słynny Lionel Messi (33 lata i 312 dni).

Świeżo upieczony 34-latek dobrze przepracował okres przygotowawczy i w niedzielę znowu będzie mógł poprawić swój dorobek strzelecki. Spotkanie FC Barcelony z Realem Valladolid rozpocznie się o godz. 19:30.

Polak zawalił gola w meczu z mistrzem Włoch. "Byk"

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Lewandowski będzie najskuteczniejszym graczem FC Barcelony?