Mocne słowa Mourinho. Było mu wstyd

AS Roma zremisowała na wyjeździe z Juventusem 1:1, ale po pierwszej połowie mogła przegrywać kilkoma bramkami. W przerwie Jose Mourinho użył mocnych słów wobec swych piłkarzy, które zmobilizowały ich.

Łukasz Witczyk
Jose Mourinho Getty Images / Na zdjęciu: Jose Mourinho
To był hit 3. kolejki Serie A. Juventus FC u siebie zmierzył się z AS Romą. Obie drużyny nie ukrywają wysokich aspiracji, które sięgają walki o mistrzostwo Włoch. Spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem 1:1, który bardziej zadowolić może gości.

Od pierwszego gwizdka piłkarze Juventusu rzucili się do ataków i już w 2. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Dusana Vlahovicia. Później Stara Dama miała jeszcze kilka okazji, by podwyższyć prowadzenie i zamknąć mecz. Tak się jednak nie stało. Gospodarze razili nieskutecznością.

W drugiej połowie Roma doprowadziła do remisu po golu Tammy'ego Abrahama, który pokonał Wojciecha Szczęsnego. Więcej goli w tym spotkaniu nie padło.

Po zakończeniu meczu trener AS Romy Jose Mourinho zdradził, w jaki sposób zmobilizował swoich piłkarzy. - W przerwie powiedziałem chłopakom, że wstyd mi być ich trenerem. Z kolei asystentowi Fotiemu mówiłem, żeby się modlił, by skończyło się tylko 1:0. W pierwszej połowie ten mecz mógł być zamknięty - powiedział w rozmowie z DAZN.

Te słowa podziałały na piłkarzy, którzy po przerwie prezentowali się już dużo lepiej. Dodajmy, że z ławki rezerwowych weszli w drugiej połowie debiutujący w Juventusie Arkadiusz Milik oraz Nicola Zalewski (AS Roma).

Górnik Zabrze przeprowadza sensacyjne transfery. Wiemy o jakie kwoty chodzi!