Strzelił piętą! Tak Lewandowski zdobył kolejnego gola

Jak strzelać gole to w takim stylu! Robert Lewandowski zdobył drugą bramkę w spotkaniu z Realem Valladolid. Choć szczęście nieco dopisało napastnikowi FC Barcelony, to akcja w wykonaniu Polaka wyglądała naprawdę efektownie.

Mateusz Byczkowski
Robert Lewandowski zdobywa bramkę w meczu FC Barcelona - Real Valladolid w La Liga Twitter / twitter.com/CANALPLUS_SPORT / Robert Lewandowski zdobywa bramkę w meczu FC Barcelona - Real Valladolid w La Liga
Niedziela (28 sierpnia) była wyczekiwanym dniem przez Roberta Lewandowskiego, który liczył na pierwszego gola na Camp Nou w La Liga. Polski napastnik dwukrotnie trafiał już do siatki w bieżącym sezonie, ale tylko na terenie rywala - w ubiegłym tygodniu z Realem Sociedad.

W meczu trzeciej kolejki La Liga kapitan Biało-Czerwonych dopiął swego i pokonał bramkarza Realu Valladolid już w 24. minucie. Świetną robotę wykonał Raphinha, który dograł na nogę snajpera z prawej strony.

Robert Lewandowski kolejne trafienie zapisał na swoim koncie po przerwie. Mimo asysty jednego z defensorów rywali Polak piętką skierował piłkę do siatki! Powtórki pokazały, że futbolówka odbiła się jeszcze od nogi obrońcy.

Mimo to akcja w wykonaniu napastnika wyglądała fantastycznie. Komentatorzy Canal Plus Sport byli zachwyceni drugą bramką piłkarza FC Barcelony.

- Co teraz zrobił Robert Lewandowski?! To był geniusz, absolutny geniusz! Rewelacyjna akcja Ousmane'a Dembele i Roberta Lewandowskiego. W pewnym momencie wydawało się, że Polak przegapił ten moment na oddanie strzału, ale on jeszcze zaszachował obrońcę Realu Valladolid - usłyszeliśmy podczas transmisji.

FC Barcelona wygrała niedzielne spotkanie 4:0. Oprócz Roberta Lewandowskiego gole strzelali także Pedri oraz Sergi Roberto. Po zwycięstwie nad Realem Valladolid Duma Katalonii awansowała na pozycję wicelidera tabeli La Liga.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)