To wyglądało niebezpiecznie. Gerrard skomentował sytuację Casha

Selekcjoner Czesław Michniewicz martwi się o zdrowie Matty'ego Casha. Steven Gerrard potwierdził, że kadrowicz nabawił się kontuzji ścięgna podkolanowego.

Rafał Szymański
Steven Gerrard Getty Images / Neville Williams/Aston Villa FC / Na zdjęciu: Steven Gerrard
Od dłuższego czasu Matty Cash ma pewne miejsce w wyjściowym składzie i nie inaczej było w 6. kolejce Premier League. Aston Villa podejmowała Manchester City, a Steven Gerrard wystawił kadrowicza w "jedenastce". Z kolei Jan Bednarek obejrzał mecz z ławki rezerwowych.

Niestety, prawy obrońca nie był w stanie dokończyć meczu na Villa Park. W 22. minucie upadł na boisko bez kontaktu z przeciwnikiem i potrzebował pomocy sztabu medycznego.

Po krótkiej przerwie Cash próbował kontynuować grę. Gerrard w 26. minucie wpuścił na boisko Ashleya Younga, który godnie zastąpił kadrowicza. "The Villans" urwali punkty mistrzom Anglii, mecz zakończył się remisem 1:1.

Gerrard przekazał niepokojące informacje na pomeczowej konferencji prasowej. Jak się okazuje, Cash doznał kontuzji ścięgna podkolanowego i zostanie wysłany na rezonans magnetyczny. Jego występ w meczu ligowym z Leicester City (10 września) jest poważnie zagrożony.

Sztab reprezentacji Polski bacznie przygląda się sytuacji piłkarza Aston Villi. Pod koniec września Biało-Czerwoni rozegrają dwa spotkania w Lidze Narodów UEFA.