Sensacja w meczu Manchesteru City

Sensacja na Villa Park! Będąca w strefie spadkowej Aston Villa postawiła twardy opór Manchesterowi City i zdołała wywalczyć remis 1:1.

Szymon Mierzyński
Matty Cash Getty Images / Ryan Pierse / Na zdjęciu: Matty Cash
Bramki padły w drugiej połowie. Mistrz Anglii objął prowadzenie po trafieniu niezawodnego Erlinga Haalanda. Norweg skierował piłkę do siatki z najbliższej odległości, wykorzystując dośrodkowanie Kevina De Bruyne. Dla byłego snajpera Borussii Dortmund był to już 10. gol w obecnym sezonie Premier League.

"The Villans" nie spuścili jednak głów i wyszarpnęli remis po bardzo ładnej akcji. Jacob Ramsey wyłożył piłkę w okolicach linii pola karnego do Leona Baileya, a ten przymierzył nie do obrony i Ederson skapitulował.

W końcówce przeciętnie dysponowany w sobotę Manchester City próbował jeszcze szturmować bramkę Emiliano Martineza, lecz nic nie wskórał i drużyna Stevena Gerrarda sprawiła niemałą niespodziankę. Dzięki niej ma obecnie 4 pkt. "The Citizens" zaś gromadzą 13 "oczek", co daje im 3. miejsce w tabeli.

Matty Cash rozpoczął to spotkanie w podstawowym składzie miejscowych, ale grał tylko do 27. minuty. Z powodu kontuzji został zmieniony przez Ashleya Younga. Problemów zdrowotnych reprezentant Polski nabawił się bez kontaktu z rywalem. Wygląda jednak na to, że nie stało się nic poważnego. Selekcjoner kadry Czesława Michniewicza przekazał na Twitterze, że taką otrzymał informację od samego piłkarza.

Jan Bednarek spędził cały mecz na ławce rezerwowych gospodarzy.

Aston Villa - Manchester City 1:1 (0:0)
0:1 - Erling Haaland 50'
1:1 - Leon Bailey 74'

Aston Villa: Emiliano Martinez - Matty Cash (27' Ashley Young), Ezri Konsa, Tyrone Mings, Lucas Digne, Jacob Ramsey, Boubacar Kamara, John McGinn (65' Philippe Coutinho), Ollie Watkins, Douglas Luiz, Leon Bailey (90' Emiliano Buendia).

Manchester City: Ederson - Kyle Walker (80' Nathan Ake), John Stones, Ruben Dias, Joao Cancelo, Ilkay Gundogan, Rodri, Bernardo Silva (73' Riyad Mahrez), Kevin De Bruyne, Phil Foden, Erling Haaland.

Żółte kartki: Matty Cash, Lucas Digne (Aston Villa).

Sędzia: Simon Hooper.

Gorzkie wnioski dla reprezentacji Polski. "Ten poziom jest dla nas za wysoki"