Piątek wrócił do Serie A. Jest komentarz trenera

Nowy napastnik Salernitany otrzymał szansę w zremisowanym 2:2 meczu ligowym z Empoli FC. - Dzisiaj Piątek pokazał, że posiada ważne cechy - mówił trener Davide Nicola.

Rafał Szymański
Krzysztof Piątek Getty Images / Giuseppe Maffia/NurPhoto / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek nie musiał długo czekać na debiut w nowych barwach. Snajper rozpoczął poniedziałkowe spotkanie wśród rezerwowych i podniósł się z ławki w 56. minucie, zastępując Federico Bonazzoliego. Później miał swoją okazję, jednak bramkarz Empoli FC obronił strzał z ostrego kąta.

W 5. kolejce Serie A US Salernitana 1919 tylko zremisowała 2:2 z Empoli FC na Stadio Arechi. Podopieczni Davide Nicoli zgromadzili w nowym sezonie sześć oczek i na ten moment zajmują 10. miejsce w ligowej tabeli.

Po końcowym gwizdku szkoleniowiec wypowiedział się przed kamerami DAZN. - Musimy radzić sobie coraz lepiej. W ciągu tygodnia zintegrowaliśmy przynajmniej jednego lub dwóch piłkarzy. Dzisiaj Piątek pokazał, że posiada ważne cechy, nawet jeśli nie rozegrał jeszcze 90 minut - powiedział Nicola.

Kadrowicz musi walczyć o miejsce w podstawowym składzie. Aktualnie w kadrze Salernitany jest aż sześciu nominalnych napastników, więc trener ma duże pole manewru.

- Okienko transferowe wreszcie się skończyło i jesteśmy zadowoleni z naszego składu. Zagraliśmy przeciwko dobrej drużynie, rywale mieli swoje problemy w drugiej połowie. Musimy zrozumieć, w jakich elementach gry możemy się poprawić - podsumował.