Krzysztof Piątek zadebiutował w nowym klubie

Pierwsze kroki Krzysztofa Piątka w Salernitanie. Krótko po jego wejściu na boisko drużyna zdobyła prowadzenie, ale ostatecznie zremisowała 2:2 z Empoli. Polak nie wykorzystał jednej dogodnej szansy na strzelenie gola.

Boulaye Dia (z lewej) i Krzysztof Piątek Getty Images / Giuseppe Maffia/NurPhoto / Na zdjęciu: Boulaye Dia (z lewej) i Krzysztof Piątek
W ostatnim dniu okna transferowego po Polaka sięgnęli i w Salernitanie i w Empoli. Do zespołu z Kampanii dołączył Krzysztof Piątek, a do Azzurrich trafił Sebastian Walukiewicz. Davide Nicola zabrał zakontraktowanego w czwartek piłkarza do kadry i Krzysztof Piątek znalazł się na ławce rezerwowych. W Hercie był w regularnym treningu, ale nie występował w meczach.

Debiut Krzysztofa Piątka w Salernitanie rozpoczął się w 56. minucie meczu przeciwko Empoli. Kadrowicz Czesława Michniewicza wszedł z ławki rezerwowych na boisko za innego napastnik Federico Bonazzolego. Piątek ma za zadanie odbudować formę po czasie spędzonym na ławce Fiorentiny i poza kadrą meczową Herthy, a także przekonać selekcjonera reprezentacji Polski do powołania na mistrzostwa świata.

Krótko po wejściu Piątka padł gol na 2:1 dla Salernitany. Zdobył go skuteczny ostatnio Boulaye Dia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Była 61. minuta, ale podobnie jak Empoli w pierwszej połowie, tak gospodarze po przerwie nie nacieszyli się długo swoim prowadzeniem. W 81. minucie Sam Lammers zakończył składny atak Empoli strzałem na 2:2. W przelobowaniu Luigiego Sepe pomógł rykoszet od Federico Fazio. Konfrontacja na Stadio Arechi zakończyła się podziałem punktów.

Sam reprezentant Polski miał szansę na gola w debiucie. Krótko przed wyrównaniem, Piątek wybiegł w tempo do podania z głębi pola, poradził sobie z defensorem, jednak płaskim uderzeniem nie pokonał Guglielmo Vicario. Była jeszcze jedna akcja byłego napastnika Milanu, ale tym razem nie uniknął spalonego w momencie podania Boulaye'a Dii.

Liderem w lidze włoskiej pozostaje Atalanta, która tym razem zwyciężyła 2:0 w meczu wyjazdowym z Monzą. Oba gole strzeliła beniaminkowi po przerwie. W małych derbach Lombardii skuteczni byli Rasmus Hoejlund i Marlon.