Trwa czarna seria Wisły Kraków!

To nie jest dobry czas dla spadkowicza z PKO Ekstraklasy Wisły. Krakowianie w sobotę przegrali po raz trzeci z rzędu. Tym razem w Rzeszowie z beniaminkiem Stalą 1:2.

Michał Piegza
piłkarze Wisły Kraków WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Wisły Kraków
Po dwóch porażkach z rzędu Wisła Kraków na boisku beniaminka w Rzeszowie zamierzała się przełamać. Stal jednak nie zamierzała kłaść się przed spadkowiczem z PKO Ekstraklasy.

Od początku kibice oglądali otwarty mecz. Cios jako pierwsi powinni zadać rzeszowianie. Mikołaj Biegański uratował gości broniąc strzały Andrei Prokicia, Patryka Małeckiego, a po chwili Damiana Michalika.

Beniaminek był blisko trafienia, a po chwili z trafienia cieszyli się goście. Michał Żyro znalazł się w sytuacji sam na sam z Przemysławem Pęksą i okazji nie zmarnował.

Krótko cieszyła się Wisła z prowadzenia. Sześć minut później kontra Stali. Gospodarze wyszli trójką graczy na jednego zawodnika gości. W końcowej fazie Prokić podał do Michalika, a ten trafił do pustej bramki.

Do końca 1. połowy więcej z gry miała Stal. Wisła po raz kolejny zawodziła. Rzeszowianie wynik mogli podwyższyć w 38. minucie. Okazję na gola zmarnował jednak Dawid Olejarka.

Po zmianie stron szansę na drugą bramkę miała Wisła. Strzał Angela Rodado zdołał obronić Pęksa. Decydująca dla losów gry była 56. minuta. W zamieszaniu w polu karnym krakowian Michalik skierował piłkę do bramki.

Gospodarze mogli pójść za ciosem. Wisła nie była w stanie zbyt wiele zdziałać w ofensywie. W 74. minucie piłka po raz trzeci znalazła się w bramce krakowian. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę do siatki wpakował Paweł Oleksy. Po analizie VAR sędzia trafienie anulował.

W końcówce krakowianie szukali remisu. W doliczonym czasie strzelał Boris Moltenis, w bramkę jednak nie trafił. Trzecia porażka z rzędu Wisły stała się faktem.

Stal Rzeszów - Wisła Kraków 2:1 (1:1)
0:1 - Michał Żyro 16'
1:1 - Damian Michalik 22'
2:1 - Damian Michalik 56'

Stal Rzeszów: Przemysław Pęksa - Franciszek Polowiec, Łukasz Góra, Paweł Oleksy, Piotr Głowacki, Damian Michalik (82' Wiktor Kłos), Bartłomiej Poczobut, Bartosz Wolski, Patryk Małecki (90+6' Kacper Sadłocha), Dawid Olejarka (68' Kacper Piątek), Andreja Prokić.

Wisła Kraków: Mikołaj Biegański - Bartosz Jaroch (32' Konrad Gruszkowski), Igor Łasicki, Boris Moltenis, Krystian Wachowiak (74' Dawid Szot), Bartosz Talar (74' Piotr Starzyński), Vullnet Basha (58' Wiktor Szywacz), Patryk Plewka, Michał Żyro, Mateusz Młyński (74' Ivan Jelić), Angel Rodado.

Żółte kartki: Poczobut (Stal) oraz Młyński, Szot (Wisła).

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).