Michniewicz zaciera ręce. Tak strzela świeżo upieczony reprezentant Polski [WIDEO]

Niesamowity progres zrobił Michał Skóraś. Skrzydłowy Lecha Poznań wpisał się na listę strzelców w arcyważnym meczu z Austrią Wiedeń w Lidze Konferencji Europy.

Rafał Szymański
bramka Skórasia WP SportoweFakty / Viaplay / Na zdjęciu: bramka Skórasia
Od pierwszych minut obie drużyny stwarzały sobie sytuacje bramkowe w meczu Ligi Konferencji Europy. Wynik otworzył jednak Mikael Ishak. Szwedzki snajper odnalazł się po dokładnym podaniu Joao Amarala i sfinalizował całą akcję.

Później do głosu doszła Austria Wiedeń. Goście doprowadzili do wyrównania w 29. minucie rywalizacji za sprawą Matthiasa Braunodera. Przed przerwą Austriacy mieli wyborną okazję, żeby objąć prowadzenie. Filip Bednarek obronił jednak strzał Manfreda Fischera z rzutu karnego.

W drugiej części gry błysnął Michał Skóraś, który po raz pierwszy został powołany do seniorskiej reprezentacji Polski. Joel Pereira popisał się precyzyjnym dograniem z głębi pola do skrzydłowego, a ten długo się nie zastanawiał i uderzeniem z powietrza pokonał bramkarza Austrii. W ten sposób 22-latek strzelił swojego szóstego gola w sezonie 2022/23.

14 minut przed końcem regulaminowego czasu swoją obecność na boisku zaznaczył Kristoffer Velde. Norweg otrzymał podanie od Ishaka, zatańczył z rywalami w polu karnym i podwyższył rezultat. Ten sam gracz ustalił wynik na 4:1 dla Lecha Poznań.

Źródło: Viaplay