Złamali zakaz i odegrali brytyjski hymn. Jest decyzja UEFA

Sternicy Rangers FC mogą odetchnąć z ulgą po meczu Ligi Mistrzów z SSC Napoli (0:3). UEFA nie zamierza wszczynać postępowania przeciwko "The Gers".

Rafał Szymański
Minuta ciszy dla królowej Elżbiety II na stadionie w Glasgow PAP/EPA / ROBERT PERRY / Minuta ciszy dla królowej Elżbiety II na stadionie w Glasgow
Pierwotnie spotkanie 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów miało zostać rozegrane we wtorek (13 września). Gospodarze nie byli w stanie odpowiednio zabezpieczyć meczu, dlatego został on przeniesiony na środę.

Przed pierwszym gwizdkiem pamięć królowej Elżbiety II została uczczona minutą ciszy. Co więcej, kibice Rangers FC na Ibrox Stadium przygotowali efektowną kartoniadę, zaś piłkarze wybiegli na boisko z czarnymi opaskami.

Później na stadionie w Glasgow odegrano hymn Wielkiej Brytanii. Miejscowi kompletnie zlekceważyli zakaz UEFA, która nie zezwoliła na taki krok. Przedstawiciele Rangers FC musieli więc liczyć się z konsekwencjami po przegranym 0:3 spotkaniu z SSC Napoli.

Zaskakującą informację podał dziennik "The Herald". Jak czytamy, incydent jednak nie będzie przedmiotem podstępowania dyscyplinarnego UEFA.

Tego samego dnia Celtic Glasgow zremisował 1:1 z Szachtarem Donieck przy Łazienkowskiej w Warszawie. Szkoccy fani wywiesili na trybunach transparent z napisem: "F**k the crown"(czyli "Pier***ić koronę" - red.)".

Europejska federacja rozpatrzy tę sprawę. "Organy dyscyplinarne UEFA podejmą decyzję w tej sprawie we właściwym czasie" - zakomunikowano.