Arka Gdynia prowadziła już 3:1. Końcowy wynik to szok

Arka Gdynia poniosła porażkę po trzech kolejnych zwycięstwach. Nie wykorzystała siły rozpędu, ani dwubramkowego prowadzenia. Atrakcyjne starcie z Chrobrym Głogów zakończyło się wynikiem 3:4, a rozstrzygnięcie nastąpiło w doliczonym czasie.

Christian Aleman WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Christian Aleman
Arka nie odegrała się Chrobremu za porażkę w tegorocznym półfinale baraży o awans do PKO Ekstraklasy. Dobrze dysponowani w rundzie wiosennej podopieczni Ryszarda Tarasiewicza przeżyli duże rozczarowanie w Gdyni, a Chrobry odpadł później w dogrywce do finału z Koroną Kielce.

Gdynianie wygrali trzy poprzednie mecze w lidze. Pokonali kolejno GKS Katowice, GKS Tychy oraz Skrę Częstochowa. Sukcesy w starciach z zespołami z województwa śląskiego pozwoliły odrobić część strat z nieudanego początku sezonu. Dobrze dysponowany na przełomie sierpnia i września był również Chrobry - niepokonany od czterech kolejek i grający wciąż w Fortuna Pucharze Polski.

Arka przycisnęła na początku meczu, ale bez efektu. Będący w wysokiej formie Omran Haydary strzelił po dośrodkowaniu Huberta Adamczyka, ale nie przebił się do bramki. Próbował również sam Adamczyk, ale do pewnego momentu głogowianie bronili się skutecznie.

W 22. minucie rozwiązał się worek z bramkami i w niespełna kwadrans padły trzy gole. Na trafienie Karola Czubaka goście odpowiedzieli żwawo strzałem do siatki Mateusza Machaja, ale na gola na 2:1 Omrana Haydarego równie szybkiej riposty nie było i Arka prowadziła po pierwszej połowie meczu. Po generalnie wyrównanej części meczu musieli gonić podopieczni Marka Gołębiowskiego.

Sytuacja Arki zrobiła się teoretycznie wygodna w 49. minucie po golu na 3:1 Michała Marcjanika. Obrońca pomógł drużynie w polu karnym przeciwnika i w późniejszej fazie meczu próbował odpierać ataki Chrobrego.

Dla zespołu z Głogowa kluczowe było wprowadzenie środkowego pomocnika Sebastiana Stebleckiego za obrońcę Michała Michalca w 68. minucie. Steblecki w ostatnim kwadransie podstawowego czasu oddał dwa uderzenia do bramki Kacpra Krzepisza i praktycznie w pojedynkę doprowadził do remisu 3:3. Inny zmiennik Miłosz Jóźwiak rozstrzygnął szalone starcie uderzeniem na 4:3 w doliczonym czasie.

Skład:

Arka: Kacper Krzepisz - Jerzy Tomal, Michał Marcjanik, Bartosz Rymaniak, Przemysław Stolc - Sebastian Milewski, Janusz Gol - Omran Haydary, Christian Aleman (65' Mateusz Kuzimski), Hubert Adamczyk (71' Michał Bednarski) - Karol Czubak

Chrobry: Karol Dybowski - Jakub Kuzdra, Michał Michalec (68' Sebastian Steblecki), Mavroudis Bougaidis, Artur Bogusz (68' Dawid Hanc) - Robert Mandrysz, Jaka Kolenc (56' Patryk Mucha) - Patryk Kusztal (56' Jakub Górski), Mateusz Machaj (90' Miłosz Jóźwiak), Mateusz Bochnak - Rafał Wolsztyński

Żółte kartki: Gol, Tomal (Arka) oraz Kolenc (Chrobry)

Sędzia: Karol Arys (Szczecin)