Manchester City rozbił najlepszą defensywę Premier League

Manchester City w meczu ósmej kolejki Premier League mierzył się z Wolverhampton Wanders. Gospodarze nie mieli jednak szans z rozpędzoną maszyną Pepa Guardioli i przegrali 0:3.

Rafał Sierhej
radość piłkarzy Manchesteru City PAP/EPA / ANDREW YATES / Na zdjęciu: radość piłkarzy Manchesteru City
Mecz pomiędzy Wolverhampton a Manchesterem City był pojedynkiem między najlepszą defensywą a najlepszą ofensywą. Gospodarze przed tym starciem stracili we wszystkich meczach zaledwie cztery gole.

Z kolei goście z Manchesteru w sześciu meczach strzelili ich aż 20. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego obie drużyny w tabeli Premier League dzieliło ponad 10 pozycji. To było widać tego popołudnia na murawie.

Podopieczni Pepa Guardioli wyszli na prowadzenie już w 57. sekundzie tego pojedynku. Swojego gola strzelił Jack Grealish, który tylko dołożył stopę i wpakował piłkę do pustej bramki rywali. W tej akcji docenić trzeba Phila Fodena, który dzięki zagraniu piętą zanotował asystę drugiego stopnia. To było kluczowe dla powodzenia tej akcji.

Skoro strzelał Manchester City nie mogło się obejść bez gola Erlinga Haalanda. Norweg zrobił to w bardzo nie swoim stylu. Napastnik odebrał piłkę na 30 metrze od bramki rywali, popędził w jej stronę i płaskim uderzeniem zza pola karnego pokonał Jose Sa.

W pierwszej części meczu mieliśmy jeszcze jedno bardzo ważne wydarzenie. Czerwoną kartką został ukarany obrońca gospodarzy. Nathan Collins brutalnie zaatakował nogą zdobywcę pierwszego gola na wysokości brzucha. Sędzia nie miał wątpliwości i wyrzucił utalentowanego defensora z boiska.

Po przerwie gospodarze próbowali narzucić rywalowi swoje warunki, ale na próbach się skończyło. Widoczna zmiana nastawienia doprowadziła jedynie do pojedynczych prób ataków, ale wszystkie były nieskuteczne.

Wynik meczu w 69. minucie ustalił Phil Foden, który sprytnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Ekipa z Manchesteru po dosyć łatwym meczu wywozi z Molineaux Stadium trzy punkty.

Wolverhampton Wanderers - Manchester City 0:3 (0:2)

0:1 Grealish 1'
0:2 Haaland 16'